Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Przed środowym meczem z MKS Będzin: „Ponownie odnaleźć swoją ścieżkę”

15.12.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Po niedzielnym starciu z liderem PlusLigi w środę Jastrzębski Węgiel zmierzy się na własnym terenie z drużyną, która aktualnie zamyka ligowy ranking MKS-em Będzin.

Jak na blisko miesięczną przerwę gra naszej ekipy w niedzielę mogła się podobać. Nasz zespół dobrze wytrzymał też trudy spotkania pod względem fizycznym.

– Nasi zawodnicy wykonali świetną robotę, przygotowując się do meczu z ZAKSĄ. Po tak długiej przerwie i nagłym powrocie do treningów, nie jest łatwo przewidzieć, jak drużyna może się zaprezentować na boisku. W niedzielę nasz zespół wykonał pierwszy krok, aby ponownie odnaleźć swoją ścieżkę i w pewnych fragmentach meczu pokazał sporą jakość w grze – chwali swoich podopiecznych Luke Reynolds, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Przypomnijmy, że przed drugą kwarantanną nasz zespół wygrał w lidze pięć spotkań z rzędu. Wszystkie za trzy punkty.

Teraz Jastrzębski Węgiel czekają trzy mecze w osiem dni. Najpierw nasza ekipa podejmie w Jastrzębiu-Zdroju wspomniany MKS Będzin (godz. 18), następnie w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Vervą Warszawa Orlen Paliwa (godz. 14:45), by 23 grudnia ponownie zagrać u siebie, tym razem z PGE Skrą Bełchatów (godz. 17:30). Na koniec roku, 30 grudnia, zostanie nam jeszcze do rozegrania wyjazdowy pojedynek z Asseco Resovią Rzeszów (godz. 20:30).

– Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wszyscy zawodnicy byli gotowi do gry i mogli grać na maksimum swoich możliwości. Jako sztab szkoleniowy byliśmy niezwykle ostrożni w dozowaniu obciążeń treningowych zawodnikom i przygotowaniu ich do powrotu po tej przerwie. Mam nadzieję, że przyjęty przez nas model zarządzania zespołem po covidzie doprowadzi go do pomyślnych wyników – dodaje trener.

Najbliższy rywale „pomarańczowych” – MKS Będzin obecnie okupuje ostatnie miejsce w tabeli. W tym sezonie wygrał dwa mecze z rozegranych piętnastu. Bez względu na to trener Reynolds z respektem podchodzi do środowego przeciwnika.

– To jest PlusLiga i tutaj każdy może wygrać z każdym. Każdy może zabrać Ci punkty lub przynajmniej rzucić wyzwanie. Więc lepiej nie patrzeć w tabelę i na jej podstawie oceniać, jak może wyglądać dany mecz. Tylko być przygotowanym na to, by od razu „pójść” na maksimum w każdym spotkaniu i dopiero po jego zakończeniu sprawdzić, jak „wypadł” wynik – podkreśla opiekun naszej drużyny.

Środowe spotkanie 16. kolejki PlusLigi nie będzie transmitowane w telewizji. Relacje tekstowe, fotograficzne oraz wideo znajdą Państwo na naszej stronie internetowej oraz w klubowych Social Media.

Serdecznie zapraszamy na nasze kanały informacyjne!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin