Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Przed rewanżem z ZAKSĄ w Lidze Mistrzów: Wygrać mecz i „złoty” set

06.04.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W czwartkowy wieczór Jastrzębski Węgiel stanie przed szansą awansu do finału Ligi Mistrzów. Przed naszym zespołem jest jednak trudne zadanie, gdyż do awansu potrzebne jest zwycięstwo „za trzy punkty” i dodatkowo wygrana w ewentualnym złotym secie, rozgrywanym do 15.

W pierwszym spotkaniu półfinału CEV Champions League rozegranym 30 marca w Jastrzębiu-Zdroju Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zwyciężyła 3:0. Nasz zespół przystąpił jednak do tego meczu osłabiony problemami zdrowotnymi kilku liderów drużyny (Jakub Popiwczak, Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski), przez co nie był w stanie pokazać pełni swoich możliwości.

W niedzielę oba zespoły stoczyły pojedynek w PlusLidze i przed nim nasze kłopoty kadrowe nie tyle nie zakończyły się, co wręcz spotęgowały. W związku z tym trener Andrea Gardini wystawił w nim głównie zmienników. Niedzielnie starcie również wyraźnie padło łupem kędzierzynian.

Przed czwartkową konfrontacją sytuacja zdrowotna wygląda nieco lepiej i jest szansa, że nasz szkoleniowiec będzie mógł – przynajmniej w części – skorzystać z nieobecnych ostatnio graczy z podstawowego składu.

Nie możemy oglądać się na to, co zdarzyło się w zeszłym tygodniu. Mamy swoje problemy, o których wszyscy wiedzą, ale musimy im sprostać. Trzeba się w pierwszej kolejności skupić na zwycięstwie 3:0 lub 3:1 w meczu, co będzie bardzo trudne, ale musimy zrobić wszystko, by tego dokonać. Jeśli to się powiedzie, to wówczas mamy „złotego seta”. Ale tak jak mówiłem, najpierw skoncentrujmy się na dobrym przygotowaniu do meczu, byciu gotowym na wielką bitwę i byciu agresywnym w grze od pierwszych piłek tego spotkania. Musimy dać z siebie wszystko, nawet pomimo kłopotów, z którymi się borykamy – mówi Benajmin Toniutti, rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.

Na czym nasz zespół buduje swój optymizm przed starciem w Kędzierzynie-Koźlu?

Wiemy, że jesteśmy zdolni do grania przeciwko każdej europejskiej i polskiej drużynie, z którą dane jest nam się mierzyć. ZAKSA to naprawdę mocna drużyna, która potrafi świetnie grać w siatkówkę, ale ja mam nadzieję i razem z całą drużyną zrobimy wszystko, by zagrać najlepiej, jak potrafimy. Agresywna gra od samego początku będzie kluczowa dla wygrania tego meczu – dodaje kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Recepta na sukces w czwartek?

– Zagrać kompletną siatkówkę. Dominacja w jednym aspekcie nie wystarczy. Musimy dobrze przyjmować i bronić, bo to też jest jeden z ich najmocniejszych atutów. Jeżeli chcemy nawiązać z nimi walkę, po naszej stronie musi być spryt i dobra gra w każdym elemencie – uważa Toniutti.

Drugą parę półfinałową tworzą kluby włoskie: Trentino Itas – Sir Sicoma Monini Perugia.

Początek czwartkowego pojedynku w Kędzierzynie-Koźlu o godzinie 20:00. Transmisja – w Polsacie Sport.

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin