Przed nami Siatkarskie Derby Śląska. W sobotę podejmujemy GKS Katowice

Opublikowany przez 30 listopada, 2017 15:27

Rozmiar czcionki : A- A A+

Po środowym zwycięstwie na wyjeździe z Cerradem Czarnymi Radom nasza drużyna może w dobrych nastrojach przygotowywać się do kolejnej ligowej potyczki.

W najbliższą sobotę 2 grudnia Pomarańczowi podejmą w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej zespół GKS-u Katowice.

Po słabym meczu w Warszawie wygraliśmy pewnie w Radomiu, więc to była najlepsza z możliwych reakcji. Teraz chcemy pójść za ciosem i zdobyć kolejne trzy punkty z spotkaniu z Katowicami – mówi Patryk Strzeżek, atakujący Jastrzębskiego Węgla.

Nasi najbliżsi rywale jak dotąd zdobyli w 11 meczach 17 punktów, trzy mniej od naszej drużyny. W ligowej tabeli oba zespoły dzielą cztery miejsca – JW jest aktualnie piąty, natomiast ekipa ze stolicy województwa śląskiego okupuje dziewiątą lokatę. Oba zespoły wygrały po sześć meczów i pięciokrotnie znajdowały swoich pogromców.

Prawdą jest, że nasza forma bardzo faluje, szczególnie w meczach wyjazdowych. Ale ogólnie rzecz biorąc, kiedy spojrzy się na tegoroczny sezon ligowy, to w tabeli panuje duże „zamieszanie”. Dobrze, że cały czas trzymamy się czołówki i dobrymi meczami przed końcem roku możemy albo wskoczyć bardzo wysoko, albo zostać na tym miejscu. Nie pozostaje nam nic innego, jak wygrać te wszystkie mecze i wspiąć się w górę tabeli – podkreśla kapitan JW.

Początek Siatkarskich Derbów Śląska w sobotę o godz. 14:45.

Do końca roku Pomarańczowym zostały do rozegrania następujące mecze:

– 2.12.2017 z GKS-em Katowice (PlusLiga, dom)

– 6.12.2017 z Berlin Recycling Volleys (Liga Mistrzów, d)

– 10.12.2017 z MKS-em Będzin (PlusLiga, wyjazd)

– 19.12.2017 ze Spacer’s Toulouse (Liga Mistrzów, d)

– 23.12.2017 z Espadonem Szczecin (PlusLiga, d)

– 30.12.2017 z Dafi Społem Kielce (PlusLiga, w)