Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Przed nami siatkarski hit! W piątek o 18:00 gramy z ZAKSĄ

06.02.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Po piątkowym zwycięstwie 3:1 w Sosnowcu z MKS-em Będzin, teraz przed naszym zespołem ligowe spotkanie wagi ciężkiej.

W piątek o godzinie 18:00 ekipa trenera Marka Lebedewa zmierzy się przed własną publicznością z mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

– Przygotowania do meczu z ZAKSĄ będą takie same, jak w przypadku każdego innego spotkania. Ale oczywiście poziom motywacji jest znacznie większy. Każdy jest podekscytowany faktem, że gramy z topowym zespołem, z którym rozegraliśmy w tym sezonie dwa bardzo wyrównane spotkania. Każdy jest zmotywowany, by zrobić krok naprzód w tym piątkowym pojedynku – mówi Mark Lebedew.

Ostatnia wygrana z będzińskim zespołem wywindowała naszą drużynę na trzecie miejsce w tabeli. – Skra, ZAKSA i Resovia straciły punkty, zaś Olsztyn, Lubin i Radom solidarnie zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Z naszego punktu widzenia ważne było to, że przy stratach innych czołowych zespołów, my zgarnęliśmy pełną pulę, ale różnice punktowe w tabeli wciąż są niewielkie, a tabela bardzo się spłaszczyła  – zauważa szkoleniowiec Pomarańczowych.

ZAKSA jest liderem rozgrywek PlusLigi. W tym sezonie zdobyła już Puchar Polski, świetnie radzi sobie również w Lidze Mistrzów. Niemniej jednak zespół trenera Ferdinando De Giorgiego poniósł w lidze tylko jedną porażkę mniej (3) od naszego zespołu.

– Każdy jest do ogrania. I my jako zespół jesteśmy w stanie pokonać każdego. OK, kiedy wszyscy zawodnicy ZAKSY w danym dniu grają na maksimum, wówczas w większości przypadków kędzierzynianie wygrywają. Ale rzeczywistość jest taka, że nie w każdym meczu każdy gracz pokazuje pełnię swych możliwości. Jeśli dobrze popracujemy i zbliżymy się do szczytu swoich umiejętności, to zawsze, w każdym przypadku, mamy szansę na zwycięstwo – ­przekonuje opiekun Pomarańczowych.

Wszystko wskazuje na to, że trybuny jastrzębskiej hali wypełnią się w piątek do ostatniego miejsca, a mecz obejrzy komplet widzów. – Ma to dla nas ogromne znaczenie. Przypomnę, że przy pełnej hali wygraliśmy z Resovią oraz Skrą. Wypełnione po brzegi trybuny zawsze dodatkowo nas niosą. Uważam, że własna publiczność może być tym „czynnikiem”, który zrobi różnicę na naszą korzyść – kończy Australijczyk.

Sponsorem meczu jest firma MI-WO Usługi Transportowe.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin