Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Przed nami pierwsza batalia o finał!

22.04.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Po zdecydowanym zwycięstwie w trzecim meczu ćwierćfinałowym PlusLigi z Treflem Gdańsk, Jastrzębski Węgiel przygotowuje się do starcia półfinałowego. Już w najbliższą sobotę 23 kwietnia w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej podejmujemy PGE Skrę Bełchatów w pierwszym meczu o finał tegorocznych rozgrywek ligowych. 

Przeprawa przez ćwierćfinały zarówno dla nas, jak i dla zespołu z Bełchatowa, okazała się długa i wyboista. Rywalizacje toczyły się na pełnym dystansie, przez trzy mecze. Jastrzębski Węgiel poniósł porażkę w pierwszym spotkaniu z zespołem z Gdańska. Trudna sytuacja wpłynęła jednak pozytywnie na całą drużynę, która w arcyważnym meczu wyjazdowym, pokonała rywala na jego terenie 3:0, przenosząc dalszą rywalizację do Jastrzębia-Zdroju. I o ile jastrzębianie zdołali zwyciężyć decydujące spotkanie bez straty seta, o tyle bełchatowianie musieli zdecydowanie dłużej powalczyć o wejście do półfinału.

BILETY: https://abilet.pl/impreza/polfinal-plusligi-jastrzebski-wegiel-vs-pge-skra-belchatow-8569

PGE Skra Bełchatów podobnie do nas rozpoczęła tegoroczne zmagania w ćwierćfinale. Po zdecydowanym zwycięstwie w pierwszym secie pierwszego meczu, nasi następni rywale nie zdołali zakończyć starcia na swoją korzyść. Po domowej porażce udało się również 3:0 pokonać olsztynian na ich terenie i wrócić na Halę Energia na ostatni pojedynek. A ten przepełniony był dramaturgią. W tie-break’u bełchatowianie przegrywali już 7:10, jednak zdołali wyjść z trudnej sytuacji i ostatecznie wygrać 15:13. O tym, że nasi następni rywale walczą zaciekle do samego końca, wspomniał kapitan Jastrzębskiego Węgla, Benjamin Toniutti:

– Teraz chcemy przede wszystkim odpocząć i myśleć już o sobotnim meczu, bo to będzie prawdziwa bitwa. Zmierzymy się ze Skrą Bełchatów, która pokazała, że potrafi walczyć do końca, byle tylko wygrać. To, jak graliśmy przeciwko nim wcześniej w tym sezonie, nie ma tak naprawdę znaczenia – mówi kapitan JW.

Ze Skrą Bełchatów zmierzyliśmy się dwukrotnie w tym sezonie podczas rozgrywek PlusLigi w fazie zasadniczej. W obu spotkaniach tryumfowaliśmy, najpierw w Hali Widowiskowo-Sportowej 3:1, a następnie w meczu rewanżowym, tym razem na terenie rywala, 3:2. Teraz przed nami mecze o stawkę najwyższą z możliwych, na które każda z drużyn wyjdzie z zamiarem walki o każdy punkt, tak więc należy spodziewać się trudnych warunków na boisku.

– Trudny rywal, który bardzo mocno zagrywa i naprawdę ma bardzo dobrych, klasowych zawodników. Będzie to trudna przeprawa, ale to już są półfinały fazy play-off i one się rządzą swoimi prawami. Każdy mecz jest naprawdę ważny i każdy mecz będzie dobrym widowiskiem. Liczę na to, że przekujemy to na naszą korzyść – podkreśla Rafał Szymura, który drugi raz z rzędu został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

– To będzie półfinał PlusLigi. Musimy się do niego dobrze przygotować, myśleć o tym, dobrze trenować i odpoczywać, zachować zdrowie. To są te najważniejsze czynniki. Teraz przez kilka minut czy kilka godzin poświętujemy, a potem zaczynamy się już skupiać na sobotnim meczu – zauważył po środowym pojedynku Benjamin Toniutti, zwracając uwagę na zawrotne tempo tegorocznych rozgrywek.

Początek pierwszego meczu o finał PlusLigi w sobotę 23 kwietnia o godzinie 17:30. Transmisję ze spotkania przeprowadzi stacja Polsat Sport. Drugie spotkanie w serii zaplanowano w Bełchatowie na 26 kwietnia o godzinie 20:30. Ewentualne trzecie starcie 30 kwietnia o 17:30 w Jastrzębiu-Zdroju.

 

AUTOR: Marta Pawletko.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin