Przed Krakowem do…Krakowa

17.02.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W najbliższą sobotę o godzinie 20:30 Jastrzębski Węgiel zmierzy się w stolicy Małopolski w HWS Suche Stawy z ukraińską drużyną Barkom Każany Lwów. Tydzień później, także w Krakowie, tyle że w Tauron Arenie, nasza drużyna wystąpi w turnieju finałowym Pucharu Polski 2023.

Do meczu z ukraińskim zespołem Jastrzębski Węgiel miał tydzień spokojnych przygotowań. Podobnie zresztą rzecz miała się tydzień wcześniej, kiedy nasz zespół szlifował formę do meczu z Projektem Warszawa. Ostatnie spotkanie zakończyło się jednak niepowodzeniem. Znajdujący się w wyśmienitej formie warszawianie zwyciężyli w minioną sobotę w Jastrzębiu-Zdroju 3:1.

Teraz naprzeciw naszej drużyny stanie zespół z Ukrainy występujący w PlusLidze. Ekipa dowodzona przez trenera Uģisa Krastiņša radzi sobie w naszej lidze więcej niż przyzwoicie. Trzykrotny mistrz Ukrainy w 24 meczach zdobył 24 punkty i może być spokojny o ligowy byt.

– Rywale prezentują taki styl bardzo fizyczny. Kiedy wracam pamięcią do tego meczu u siebie, to też nie było łatwo. Oni na pewno potrafią napsuć wiele krwi swoim przeciwnikom. Tak że cały czas trzeba być skoncentrowanym, od początku narzucić presję, żeby ta gra wyglądała tak jak to my sobie wyobrażamy, a nie tak jak oni by chcieli – mówi Jakub Popiwczak, libero naszej drużyny.

Tydzień upłynął nam pod znakiem przygotowań, pracy, poprawiania naszej gry. Mam nadzieję, że już jutro w Krakowie będzie to widać i myślę, że nikt z nas nie wyobraża sobie innego rezultatu, niż nasze pewne zwycięstwo, ale bardzo ważne będzie też to, jak będziemy się prezentować. Mam nadzieję, że te rzeczy, nad którymi pracujemy na co dzień, będą wyglądać coraz lepiej i że będzie to taki dobry prognostyk przed następnym tygodniem, czyli Final Four Pucharu Polski – uważa Popiwczak.

Jeśli chodzi o Puchar Polski, to turniej finałowy zostanie rozegrany w Tauron Arenie Kraków w dniach 25-26 lutego. W półfinale tych rozgrywek zmierzymy się z Asseco Resovią Rzeszów (sobota, 18:00). Drugą parę półfinałową tworzą natomiast Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Aluron CMC Warta Zawiercie (14:45). Niedzielny finał zaplanowano na godzinę 14:45.

Początek sobotniego spotkania w krakowskiej HWS Suche Stawy o godzinie 20:30. Transmisja z meczu – w Polsacie Sport.

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin