Prezentacja zespołu i mecz otwarcia sezonu bez udziału publiczności!

Opublikowany przez 13 sierpnia, 2020 14:39

Rozmiar czcionki : A- A A+

Informujemy, że zaplanowana na piątek 14 sierpnia prezentacja zespołu i mecz otwarcia sezonu ze Stalą Nysa dojdzie do skutku, ale odbędzie się bez udziału publiczności oraz mediów.

Taki stan rzeczy jest wynikiem ogłoszonej dzisiaj przez Ministerstwo Zdrowia nowej listy powiatów w ramach nowych zasad bezpieczeństwa w wybranych obszarach kraju związanych ze wzrostem zakażeń na koronawirusa.

Zgodnie z dzisiejszą informacją przekazaną przez Resort Zdrowia miasto Jastrzębie-Zdrój zostało przeniesione z „żółtej” strefy powiatów do „czerwonej”, a to wiąże się z tym, że zostaliśmy objęci bardziej restrykcyjnymi obostrzeniami regionalnymi.

Pierwotnie w organizowanym przez nasz Klub wydarzeniu mogło wziąć udział 50 procent publiczności, po kolejnym Rozporządzeniu Rady Ministrów zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w wydarzeniu mogło uczestniczyć już tylko 25 procent widowni. Od jutra Jastrzębie-Zdrój trafia do strefy, w której wydarzenia sportowe odbywają się całkowicie bez publiczności. W piątkowej uroczystości nie będą mogli uczestniczyć również przedstawiciele mediów.

To oznacza, że dokonane przez Państwa rezerwacje w serwisie abilet.pl uznane zostają za nieważne. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, ale wyniknęły one z przyczyn niezależnych od Klubu.

Pomimo zachowania wszelkich środków ostrożności oraz woli ze strony Zarządu naszego Klubu do przeprowadzenia tego przedsięwzięcia z udziałem kibiców, musimy uznać wyższość rozporządzeń Rady Ministrów i zastosować się obowiązujących wytycznych.

Dobra informacja jest natomiast taka, że prezentacja i mecz otwarcia dojdą do skutku, a transmisja z tego wydarzenia zostanie przeprowadzona w internecie na kanale YouTube Jastrzębskiego Węgla. Serdecznie zapraszamy do jej śledzenia!