Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Pozytywne wyniki testów na SARS-CoV-2 w Jastrzębskim Węglu. Mecz z Projektem przełożony

28.01.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

KS Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że w rezultacie przeprowadzonych testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 w przypadku pięciu zawodników i jednego członka sztabu szkoleniowego otrzymano wyniki pozytywne. W grupie tej są m.in. obaj nasi rozgrywający.

Zespół i sztab szkoleniowy Jastrzębskiego Węgla zostali poddani badaniu na obecność SARS-CoV-2 po tym, jak w ostatnich dniach kilku zawodników poczuło się gorzej, miało objawy chorobowe mogące wskazywać na infekcję koronawirusem i zgłosiło ten fakt trenerom.

W rezultacie przeprowadzonych testów na obecność SARS-CoV-2 w przypadku sześciu członków naszej ekipy otrzymano wyniki pozytywne (pięciu zawodników i jeden członek sztabu szkoleniowego). W grupie tej są m.in. obaj nasi rozgrywający. Oprócz tego, w jednym przypadku mamy do czynienia z wynikiem niejednoznacznym testu.

Osoby zakażone zostały poddane izolacji i czekają na dalsze zalecenia z Sanepidu. Nadmieniamy, że w kilku przypadkach osoby zakażone przechodzą chorobę dosyć ciężko.

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że sytuacja, w której znalazł się klub, ma miejsce mimo stosowania się zawodników, sztabu szkoleniowego oraz pracowników klubu do zaleceń lekarzy i specjalistów oraz wytycznych Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

W związku z zaistniałą sytuacją KS Jastrzębski Węgiel S.A. zachowuje wszelkie rygory bezpieczeństwa i poinformował o sprawie stosowne organy państwowe oraz władze Polskiej Ligi Siatkówki.

Już wiadomo, że ze względu na powyższą sytuację w pierwotnym terminie nie odbędzie się zaplanowany na 2 lutego mecz 1/4 finału Pucharu Polski z Projektem Warszawa. Spotkanie to zostało przełożone na 23 lutego.

O dalszej sytuacji epidemiologicznej w drużynie oraz ewentualnych zmianach w terminarzu rozgrywek PlusLigi oraz Ligi Mistrzów będziemy informować na bieżąco.

[AKTUALIZACJA] Wynik testu uzyskany wcześniej w jednym przypadku jako niejednoznaczny został wieczorem zweryfikowany jako pozytywny. Zatem liczba zakażonych zawodników koronawirusem w naszym zespole wynosi 6, a nie 5.

 

 

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin