Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Poznaliśmy rywala w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski 2023

12.01.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Wczoraj odbyły się mecze 1/8 finału TAURON Pucharu Polski 2023. W interesującej nas parze rewelacyjny drugoligowiec CHKS Arka Chełm pokonał lidera Tauron I ligi MKS Avię Świdnik 3:0 i to z ekipą z Chełma zmierzymy się w walce o półfinał tych rozgrywek.

Czy wynik wczorajszych derbów Lubelszczyzny może zaskakiwać? I tak, i nie. Tak – gdyż drugoligowiec zwyciężył z pierwszoligowcem. Nie – ponieważ drużyna z Chełma została zbudowana z myślą o awansie na zaplecze PlusLigi, czego dowodzą nazwiska w jej składzie. Wielu zawodników chełmskiego klubu ma w swoim CV dłuższe lub krótsze epizody w klubach PlusLigi.

Są to m.in.: Mariusz Marcyniak (w przeszłości AZS Częstochowa, PGE Skra Bełchatów, Aluron CMC Warta Zawiercie, Cuprum Lubin), Mateusz Kowalski (MKS Będzin), Jan Lesiuk (BKS Bydgoszcz), Patryk Szwaradzki (PSG Stal Nysa, Ślepsk Malow Suwałki), Jakub Peszko (MKS Będzin, BKS Visła Bydgoszcz, LUK Lublin), Łukasz Łapszyński (Cuprum Lubin, AZS Politechnika Warszawska, Dafi Społem Kielce, PSG Stal Nysa), Kacper Popik (Aluron CMC Warta Zawiercie), Grzegorz Jacznik (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) czy Jakub Sadkowski (Cerrad Enea Czarni Radom).

CHKS Arka Chełm jest aktualnie liderem Grupy 2 II ligi. Jak dotąd, w 13. kolejkach zespół dowodzony przez trenera Bartłomieja Rebzdę wygrał 13 spotkań, tracąc w nich zaledwie jeden punkt. Chełmski Klub Sportowy Arka powstał w 2017 roku.

Pary ćwierćfinałowe TAURON Pucharu Polski (na pierwszym miejscu gospodarze):

MKS Będzin – Aluron CMC Warta Zawiercie

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk

Asseco Resovia Rzeszów – Ślepsk Malow Suwałki

CHKS Arka Chełm – Jastrzębski Węgiel

Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano wstępnie na 1 lutego 2023 roku. Ich gospodarzami będą drużyny z niższych lig lub – jeśli grają w PlusLidze – będące wyżej w tabeli na półmetku rozgrywek. Ich zwycięzcy wystąpią w finałowym turnieju TAURON Pucharu Polski, który zostanie rozegrany w Krakowie w dniach 25 i 26 lutego 2023 roku.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin