Poznaliśmy potencjalnych rywali w walce o Ligę Mistrzów

Opublikowany przez 14 czerwca, 2017 12:38

Rozmiar czcionki : A- A A+

Dzisiaj w Luksemburgu odbyło się losowanie rund wstępnych siatkarskiej Ligi Mistrzów.

W oparciu o ranking krajowych federacji siatkarskich nasz Klub przystąpi do zmagań na europejskiej arenie od trzeciej rundy tych rozgrywek. W niej rywalem Pomarańczowych będzie zwycięzca dwumeczu w 2. rundzie w cypryjsko-czarnogórskiej parze Omonia Nikozja – Jedinstvo Bemax Bijelo Polje. Mecze 2. rundy zaplanowano na 18 i 22 października.

W 3. rundzie drużyny również rozegrają ze sobą mecz i rewanż. Pierwsze mecze zaplanowano na 8 listopada, natomiast rewanże na 12 listopada. Pierwsze spotkanie rozegramy na wyjeździe, natomiast rewanż odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju. Lepszy w dwumeczu zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Uważam, że pod względem sportowym dzisiejsze losowanie jest dla nas pomyślne. Cypryjskie, ani tym bardziej czarnogórskie kluby nie należą do potentatów w europejskiej siatkówce. Chociaż każdemu przeciwnikowi należy się szacunek i do ewentualnych konfrontacji zarówno z jednym, jak i drugim przeciwnikiem trzeba będzie podejść z maksymalną koncentracją. Większy problem natomiast stanowić może logistyka związana z meczami wyjazdowymi w te rejony Europy oraz koszty podróży na Bałkany, czy na Cypr. Ale mogę zapewnić, że sobie poradzimy – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

W fazie grupowej wystąpi 20 zespołów (pięć grup po cztery drużyny każda). Grę w fazie grupowej ma zagwarantowanych 12 drużyn. Do nich dołączy osiem zespołów z dwóch rund wstępnych.

Tytułu najlepszej drużyny na kontynencie broni Zenit Kazań.