Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Poznaliśmy potencjalnych rywali w walce o Ligę Mistrzów

14.06.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Dzisiaj w Luksemburgu odbyło się losowanie rund wstępnych siatkarskiej Ligi Mistrzów.

W oparciu o ranking krajowych federacji siatkarskich nasz Klub przystąpi do zmagań na europejskiej arenie od trzeciej rundy tych rozgrywek. W niej rywalem Pomarańczowych będzie zwycięzca dwumeczu w 2. rundzie w cypryjsko-czarnogórskiej parze Omonia Nikozja – Jedinstvo Bemax Bijelo Polje. Mecze 2. rundy zaplanowano na 18 i 22 października.

W 3. rundzie drużyny również rozegrają ze sobą mecz i rewanż. Pierwsze mecze zaplanowano na 8 listopada, natomiast rewanże na 12 listopada. Pierwsze spotkanie rozegramy na wyjeździe, natomiast rewanż odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju. Lepszy w dwumeczu zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

– Uważam, że pod względem sportowym dzisiejsze losowanie jest dla nas pomyślne. Cypryjskie, ani tym bardziej czarnogórskie kluby nie należą do potentatów w europejskiej siatkówce. Chociaż każdemu przeciwnikowi należy się szacunek i do ewentualnych konfrontacji zarówno z jednym, jak i drugim przeciwnikiem trzeba będzie podejść z maksymalną koncentracją. Większy problem natomiast stanowić może logistyka związana z meczami wyjazdowymi w te rejony Europy oraz koszty podróży na Bałkany, czy na Cypr. Ale mogę zapewnić, że sobie poradzimy – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

W fazie grupowej wystąpi 20 zespołów (pięć grup po cztery drużyny każda). Grę w fazie grupowej ma zagwarantowanych 12 drużyn. Do nich dołączy osiem zespołów z dwóch rund wstępnych.

Tytułu najlepszej drużyny na kontynencie broni Zenit Kazań.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin