Poznaliśmy pierwszego rywala i „drabinkę” w Letnim Grand Prix

Opublikowany przez 17 czerwca, 2021 13:09

Rozmiar czcionki : A- A A+

PlusLiga przedstawiła szczegóły dotyczące tegorocznych rozgrywek na piasku.

Przypomnijmy, że pomysł rozgrywek ligi letniej na piasku zrodził się po tym, jak z powodu pandemii koronawirusa szefowie Polskiej Ligi Siatkówki S.A. musieli zdecydować o przedwczesnym zakończeniu sezonów 2019/2020.

W premierowej edycji rozgrywek nasz zespół okazał się najlepszy w stawce i wygrał całe zawody, triumfując w turnieju finałowym w Gdańsku.

W tym roku PreZero Grand Prix odbędzie się w Gdańsku i Krakowie, a mecze będzie można będzie zobaczyć zarówno na trybunach, jak i na sportowych antenach Polsatu. Panie zagrają w Gdańsku (od 29 lipca do 1 sierpnia), z kolei panowie rywalizować będą w Krakowie (od 5 do 8 sierpnia).

W turniejach wystartują ekipy z PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. Ligi, mecze odbywać się będą do dwóch wygranych setów. Nowością jest system grania, tzw. brazylijski, którego podstawową zasadą jest odpadnięcie zespołu z turnieju dopiero po drugiej porażce.

Składy zespołów występujących w Letniej Grand Prix będą mogły liczyć od 4 do 8 zawodników, zaś sztaby trenerskie będą mogły być maksymalnie pięcioosobowe. Zawody odbywać się będą zgodnie z przepisami gry w piłkę siatkową 4×4 na piasku.

Na starcie zmierzymy się z ekipą MKS Ślepsk Malow Suwałki. Nasza para otworzy całe zawody, 5 sierpnia o godzinie 9:00 na boisku do plażówki w kompleksie KS Wanda Kraków (ul. Bulwarowa 39).

Poniżej przedstawiamy turniejową „drabinkę” rozgrywek.