Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Pożegnanie z trybuną w legendarnej hali Jastrzębskiego Węgla

17.06.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Wielkie mecze, gwiazdy światowej siatkówki i masa niezapomnianych sportowych emocji. To wszystko łączy się w jedno, gdy mowa o Hali Sportowej w dzielnicy Szeroka w Jastrzębiu-Zdroju.

Właśnie rozpoczyna się wyburzanie trybuny głównej legendarnego obiektu Jastrzębskiego Węgla, a wszystko z myślą o udogodnieniach dla młodzieży z Akademii Talentów, która dzięki temu zyska dodatkowe boisko do trenowania.

Wagner „pomógł” w remoncie

Leszek Dejewski, drugi trener Jastrzębskiego Węgla zna obiekt przy ul. Reja 10 od podszewki. W 1983 roku jako młody bielszczanin trafił do Klubu z BBTS Włókniarza i nie licząc rocznej przerwy na występy w tureckim Emlak Bank Ankara… pozostał w nim do dzisiaj!

Rok wcześniej drużyna funkcjonująca jeszcze pod nazwą GKS Jastrzębie powróciła do II ligi, a zbiegło się to w czasie z oddaniem do użytku nowej Hali Sportowej, która powstała właśnie w Szerokiej. Sekcja siatkarska GKS-u kilka lat wcześniej przeszła pod opiekę KWK „Borynia”, a ówczesny dyrektor kopalni Bohdan Borowy miał ambicje stworzenia silnego ośrodka na siatkarskiej mapie Polski.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin