Ponad 360 kibiców JW jedzie wspierać zespół w Spodku!

23.03.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

W najbliższy wtorek 28 marca o godzinie 18:00 nasza drużyna zmierzy się w wyjazdowym meczu 29. kolejki PlusLigi z GKS-em Katowice.

 

Z tej okazji władze naszego Klubu przy wsparciu sponsora, firmy MI-WO Usługi Transportowe zorganizowały transport dla fanów do stolicy Górnego Śląska sprzed Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju.

Jak się okazało, odzew ze strony fanów Pomarańczowych na tę inicjatywę Klubu okazał się imponujący. Przyznana pierwotnie naszemu Klubowi pula 200 biletów rozeszła się po kilku godzinach już w pierwszym dniu sprzedaży! Ostatecznie GKS Katowice przydzielił nam dodatkowe sto wejściówek. Jeśli do tego dodamy osobną pulę dla Klubu Kibica Jastrzębskiego Węgla, to wychodzi na to, iż nasz zespół będzie mógł liczyć w Spodku na wsparcie ponad 360 swoich fanów! A śmiało można założyć, że będzie to jeszcze większa liczba, gdyż nie bierzemy pod uwagę osób, które we własnym zakresie zakupiły bilety na to spotkanie!

Ligowe starcie w Spodku określane jako „siatkarskie derby Śląska” zapowiada się frapująco.

– Spodek kojarzy nam się z największymi sukcesami polskiej siatkówki. Myślę, że dla każdego z naszych zawodników zaszczytem będzie móc zagrać w takim obiekcie. Jest to magiczne miejsce  i dobrze byłoby pokazać się tam z jak najlepszej strony. Tym bardziej, że będzie dużo naszych kibiców i nie gramy o „pietruszkę”, a o coś. Chcemy być w czwórce na koniec sezonu zasadniczego za wszelką cenę i chcemy wygrać ten mecz – podkreśla Leszek Dejewski, drugi trener Jastrzębskiego Węgla.

Lukas Kampa, rozgrywający Jastrzębskiego Węgla przyznaje, że z katowicką halą ma jak najlepsze wspomnienia. To w niej w 2014 roku sięgnął z reprezentacją Niemiec po historyczny brązowy medal mistrzostw świata. – Jestem podekscytowany faktem, że wracam do hali, która tak dobrze mi się kojarzy. Warunki do gry będą trochę inne, ale fajnie będzie móc ponownie przekroczyć progi tego obiektu. Rzecz jasna, chcę kontynuować zwycięską passę w tej hali – uśmiecha się Niemiec.

O pomyśle władz naszego Klubu związanym z organizacją wyjazdu dla kibiców wyraża się w samych superlatywach. – Oczywiście słyszałem o planie inwazji na Spodek. Przyjemnie będzie grało się przy wsparciu własnych kibiców. Jastrzębie i Katowice to dwa ośrodki na siatkarskiej mapie PlusLigi, które dzieli jedna z najmniejszych odległości, więc takie derby zasługują na okazałą oprawę. Nam z pewnością pomoże to poczuć się bardziej jak w domu. To fajna inicjatywa ze strony naszego Klubu i cieszę się, że tak wielu kibiców pozytywnie na nią odpowiedziało – mówi z uznaniem niemiecki rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.  

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin