Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Pomarańczowi zwycięsko kończą okres przygotowawczy. Teraz czas na ligę [FOTO]

20.10.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W meczu o 3. miejsce rozgrywanego w Swarzędzu-Zalasewie Memoriału Arkadiusza Gołasia nasz zespół pokonał 3:2 PGE Skra Bełchatów. Był to ostatni sprawdzian przed startem Plusligi.

Niedzielne spotkanie Pomarańczowi rozpoczęli w imponującym stylu. Dzięki świetnym serwisom szybko osiągnęli znaczącą przewagę (7:1, 9:3). Później to nasi rywale „odgryźli się” zagrywką i zmniejszyli dystans do JW. do dwóch „oczek”. Jastrzębski Węgiel ostudził zapał przeciwników za sprawą skutecznego bloku Michała Szalachy. W końcówce seta skutecznie punktował z szóstej strefy Christian Fromm, co przełożyło się na wynik 25:19 dla naszej ekipy.

GALERIA ZDJĘĆ (FOT. ARKADIUSZ MODLIŃSKI).

W drugą partię nasza drużyna również weszła w dobrym stylu i podobnie jak w premierowej odsłonie było to efektem pewnych zagrywek Lukasa Kampy oraz Jakuba Buckiego (3:0, 8:3). W połowie tej partii gra się jednak wyrównała, a następnie z przodu byli bełchatowianie (22:20, 23:21). Pomimo zrywu Pomarańczowych (po 23) to żółto-czarni triumfowali w tym secie (25:23).

Podbudowani wygraną w drugiej partii, gracze PGE Skry od mocnego uderzenia zaczęli też trzecią odsłonę. W ich szeregach świetnie prezentował się Artur Szalpuk, który efektownie kończył akcje z szóstej strefy (8:3, 12:5). Na placu gry wówczas pojawił się Tomasz Fornal, który zmienił Fromma. Reprezentant Polski ożywił nieco poczynania zespołu (9:13). Po stronie bełchatowskiej był jednak dobrze dysponowany Dusan Petković, którego skuteczne akcje powiększały kapitał punktowy drużyny (16:11). Siatkarze z Bełchatowa utrzymali swój rytm gry i wygrali seta do 18.

Na czwartego seta trener Roberto Santilli wpuścił na plac gry libero Pawła Ruska, który zmienił Jakuba Popiwczaka. Ta część meczu długo toczyła się punkt za punkt. Na mocne ciosy Depowskiego efektywnie odpowiadał Petković. W końcówce seta Pomarańczowi obronili dwa meczbole, a następnie sami zyskali piłki setowe, wykorzystali je i doprowadzili do tie-breaka.

Decydująca część meczu rozpoczęła się od prowadzenia PGE Skry 4:1. Nasz zespół nie zwiesił głów, powalczył (świetne serwisy Depowskiego i Piotra Haina), wyrównał stan seta, a później zyskał przewagę 9:5 (kapitalna gra w obronie i bloku Fornala). Jastrzębski Węgiel nie wypuścił z rąk takiej przewagi i wygrał całe spotkanie 3:2.

MVP meczu: Jakub Bucki.

Był to ostatni sprawdzian przed startem Plusligi, występy w której nasz zespół rozpocznie wyjazdowym meczem z BKS Visłą Bydgoszcz 26 października o godzinie 20:30.

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:19, 23:25, 18:25, 28:26, 15:12)

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Bucki, Vigrass, Kampa, Depowski, Szalacha, Popiwczak (libero) oraz Lyneel, Konarski, Gladyr, Hain, Fornal, Rusek (libero)

PGE Skra Bełchatów: Kłos, Kochanowski, Katić, Szalpuk, Petković, Łomacz, Piechocki (libero) oraz Wlazły, Droszyński, Orczyk, Huber

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin