Pomarańczowi z wizytą w szkole. Lukasa Kampę czekała…matura z niemieckiego!

08.12.2016 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W środę 7 grudnia siatkarze Jastrzębskiego Węgla odwiedzili Zespół Szkół Nr 6 im. Króla Jana II Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju.

W spotkaniu z licealistami oraz uczniami technikum udział wzięli trzej gracze pierwszego zespołu: Lukas Kampa, Scott Touzinsky oraz Maciej Muzaj.

Uczniowie jastrzębskiej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w lekcjach językowych, podczas których obowiązująca była mowa ojczysta zagranicznych graczy pomarańczowej ekipy. Natomiast Maciej Muzaj poprowadził lekcję WF-u.

– Jestem zachwycony poziomem znajomości języka niemieckiego, jaki prezentują uczniowie tej szkoły – kręcił głową z uznaniem Lukas Kampa. Niemieckiego rozgrywającego przyjęto zresztą w fantastyczny sposób. Najpierw wspólnie z uczniami obejrzał profesjonalnie wykonaną prezentację na swój temat, zaś później…poszedł do matury w języku niemieckim! Na spotkaniu z Lukasem szkolna aula pękała w szwach.

Po lekcjach rozegrano mini mecze z udziałem naszych zawodników (każdy z nich reprezentował inną drużynę). Był także czas na wspólnie zdjęcia oraz autografy dla młodzieży. Na koniec dyrekcja szkoły zaprosiła naszą delegację na poczęstunek. – Naprawdę miło spędziłem czas – przyznał po wizycie w szkole Lukas Kampa.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin