Pomarańczowi wygrywają w sparingu z ONICO Warszawa

Opublikowany przez 3 września, 2017 15:59

Rozmiar czcionki : A- A A+

W rozegranym w niedzielę w Kobyłce k. Warszawy sparingu nasz zespół wygrał z ONICO Warszawa  3:1 (25:21, 22:25, 32:30, 25:19).

Zespoły wystąpiły na następujących składach:

Jastrzębski Węgiel: Muzaj (18), Lushtaku (2), Kosok (8), Boruch (7), Ernastowicz (17), Sobala (1), Oliva (16), Popiwczak (libero) – Strzeżek (5), Quiroga, Turski (1).

ONICO Warszawa: Gjorgiev (14), Firlej (2), Wrona (5), Nowakowski (3), Samica (2), Włodarczyk (12), Wojtaszek (libero) – Kowalczyk (4), Kwolek (10), Warda (5).

Nie licząc środowego spotkania w Kędzierzynie-Koźlu, starcie w Kobyłce było pierwszym poważnym test-meczem dla Pomarańczowych w ramach przygotowań do nowego sezonu. We wspomnianym starciu z ZAKSĄ w składzie mistrza Polski z różnych względów (urazy, Mistrzostwa Europy) zabrakło bowiem większości graczy z podstawowego składu.

W niedzielę oba zespoły także nie grały jeszcze w komplecie, ale ubytki w składach nie były już tak liczne. Po naszej stronie zabrakło kadrowiczów Lukasa Kampy oraz Jasona De Rocco, natomiast w warszawskim zespole  -Kanadyjczyka Sharone’a Vernon-Evansa oraz Francuza Antoine’a Brizarda.

Nasz zespół pokazał się w Kobyłce z dobrej strony. Swoją wyższość udowodnił przede wszystkim w bloku oraz ataku. Akcenty w ofensywie tradycyjnie już rozłożyły się na skrzydłowych Macieja Muzaja oraz Salvadora Hidalgo Olivę, których świetne wsparł nasz młody przyjmujący Marcin Ernastowicz (17 punktów). Blok zaś był domeną środkowych Damiana Borucha oraz Grzegorza Kosoka, którzy zdobyli po trzy punkty w tym elemencie.

Dodajmy, że Pomarańczowi mogli liczyć w meczu na wsparcie ze strony Klubu Kibica Jastrzębskiego Węgla. Nasi fani w licznej grupie stawili się w miejscowej hali sportowej przy ZSP 3 im. Karola Wojtyły.

Niedzielne spotkanie odbyło się w ramach imprezy charytatywnej „Gramy dla Łukasza”. Jej organizatorem był sponsor strategiczny naszego Klubu Kibica, firma MI-WO Usługi Transportowe. W ramach imprezy zbierano na aukcjach środki na rehabilitację Łukasza Bogusza, ponadto odbywały się pokazy mody, było wiele atrakcji dla dzieci, a w części artystycznej miały miejsce występy zespołów muzycznych.

Kolejny mecz kontrolny Pomarańczowi rozegrają 8 września w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej, a ich rywalem będzie beniaminek PlusLigi, KS Aluron Warta Virtu Zawiercie.