Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Pomarańczowi wracają do treningów. „Pełni entuzjazmu zaczynamy robotę”

17.08.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W poniedziałek 20 sierpnia po 16 tygodniach przerwy od zakończenia poprzednich rozgrywek Jastrzębski Węgiel wraca do treningów.

– Najwyższy czas wrócić do pracy. Wakacje były wyjątkowo długie, pełni entuzjazmu zaczynamy robotę – mówi Piotr Hain, środkowy pomarańczowej ekipy.

Badania na początek

Drużyna oraz sztab trenerski pod wodzą Ferdinando De Giorgiego spotyka się w hali o godzinie 8:30. Najpierw zawodnicy przejdą badania lekarskie, a po wspólnym śniadaniu rozpoczną się pierwsze zajęcia. Po południu odbędzie się drugi trening.

W poniedziałkowych zajęciach weźmie udział 12 zawodników. Ze składu z poprzedniego sezonu przygotowania do nowych rozgrywek rozpocznie tylko czterech zawodników. Są to: Grzegorz Kosok, Jakub Popiwczak, Salvador Hidalgo Oliva oraz Jakub Turski. Z nowych „twarzy” ujrzymy: Jakuba Buckiego, Dawida Gunię i Nikodema Wolańskiego. Obecni będą także: adept Akademii Talentów Patryk Czyrniański, jak również powracający do naszego Klubu po latach przerwy Paweł Rusek oraz Piotr Hain.

Bez kadrowiczów

W początkowej fazie przygotowań do nowego sezonu zabraknie kadrowiczów: Dawida Konarskiego oraz Juliena Lyneela, którzy przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji przed wrześniowymi mistrzostwami świata we Włoszech i Bułgarii. Obaj przyjadą do Klubu dopiero po zakończeniu czempionatu.

Na pierwszych zajęciach zabraknie również obu niemieckich graczy naszego Klubu: rozgrywającego Lukasa Kampy oraz przyjmującego Christiana Fromma. Reprezentacja Niemiec wprawdzie nie wystąpi na mundialu, ale – jak tłumaczy nam Lukas – przebywający na zgrupowaniu w ośrodku Kienbaum Niemcy pracują tak, jak gdyby brali udział w MŚ. – Trener Giani chce maksymalnie wykorzystać ten czas na wspólną pracę i poprawę naszej gry. Jej zwieńczeniem będą dwa sparingi z reprezentacją Brazylii  – mówi Kampa.  Nasi niemieccy zawodnicy przyjadą do Klubu 11 września.

W celu uzupełnia kadry pierwszego zespołu w początkowej fazie przygotowań do drużyny dokooptowani zostaną dwaj nasi akademicy: rozgrywający Artur Błażej oraz przyjmujący Wojciech Szwed.

Na własnych obiektach

– Przygotowania rozpoczniemy na swoich obiektach. Ponadto będziemy korzystać również z boisk do siatkówki plażowej na basenie miejskim – informuje drugi trener Leszek Dejewski.

W połowie września Pomarańczowi rozpoczną sparingi. Pierwszy mecz sezonu z udziałem JW zaplanowano na 13 października na wyjeździe z Cerradem Czarnymi Radom.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin