Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Pomarańczowi wracają do gry w lidze. „Możemy być optymistami”

20.01.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Po zmaganiach w Pucharze Polski nasza drużyna wraca na ligowe parkiety. W ramach 19. kolejki PlusLigi podopieczni trenera Marka Lebedewa zmierzą się w sobotę przed własną publicznością z Effectorem Kielce.

– Czujemy się pewni swoich umiejętności. Pomimo tego, że przegraliśmy w półfinale Pucharu Polski, to na tle mistrza Polski pokazaliśmy się z dobrej strony. Jesteśmy gotowi, by wyjść na parkiet i w dobrym stylu rozpocząć drugą fazę sezonu ligowego – mówi Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Od teraz nasz zespół musi sobie radzić bez Scotta Touzinsky’ego, który z powodu kontuzji zakończył karierę i tym samym rozstał się już z naszym Klubem.  Chociaż jest to duży ubytek w składzie, to pocieszające jest to, że w meczu pucharowym z dobrej strony zaprezentował się jego zmiennik Jason De Rocco. – Nawet bez Scotta nasza gra we Wrocławiu wyglądała dobrze. Jason był w stanie dorównać poziomem Scottowi, a to cieszy. Zatem możemy być optymistami. Wszystko będzie zależeć od utrzymania odpowiedniego poziomu koncentracji – przekonuje trener JW.

Jaka jest opinia naszego trenera na temat naszego najbliższego przeciwnika? – W pierwszym meczu z nami Effector zagrał bardzo dobrze. Byli naprawdę blisko odniesienia wygranej. Wiemy więc, na jaki poziom są w stanie się wznieść. Mamy  świadomość tego, że mogą być trudnym przeciwnikiem – uważa opiekun Pomarańczowych.

Od październikowej konfrontacji sporo się jednak zmieniło. Effector od ośmiu kolejek nie wygrał w lidze. W kieleckim klubie doszło do zmiany trenera. W tym tygodniu obowiązki pierwszego szkoleniowca powierzono znanemu z występów w PlusLidze Turkowi Sinanowi Tanikowi.

Początek sobotniego meczu w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej o godz. 14:45.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin