Pomarańczowi rozpoczną przygotowania do sezonu 20 sierpnia

11.07.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Znana jest już data startu przygotowań naszej drużyny do nowego sezonu. Rozpoczną się one 20 sierpnia.

Pod względem personalnym Jastrzębski Węgiel przystąpi do nich w mocno odmienionym składzie. W porównaniu z minionym sezonem w drużynie prowadzonej przez trenera Ferdinando De Giorgiego będzie dziewięciu nowych zawodników.

Jak zwykle, na początku przygotowań zabraknie graczy zaangażowanych w obowiązki reprezentacyjne. Atakujący kadry Polski Dawid Konarski oraz przyjmujący reprezentacji Francji Julien Lyneel będą sposobić się wraz ze swoimi kadrami narodowymi do wrześniowych Mistrzostw Świata w Bułgarii oraz Włoszech (9-30.09).

W ramach budowania formy przed nachodzącymi rozgrywkami nasz zespół ma rozegrać kilka sparingów oraz weźmie udział w turniejach. Zgodnie z planem:

– 14 września Pomarańczowi zmierzą się w Łaziskach Górnych z GKS-em Katowice;

– w dniach 22-23 września pomarańczowa ekipa weźmie udział w turnieju w Legnicy, w którym oprócz naszej drużyny mają wystąpić jeszcze: Cuprum Lubin, GKS Katowice oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle;

– w dniach 28-29 września Jastrzębski Węgiel rozegra dwa wyjazdowe sparingi z Asseco Resovią Rzeszów;

– 4 października w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu połączona z meczem otwarcia sezonu;

– w dniach 6-7 października podopieczni „Fefe” De Giorgiego wystąpią w turnieju Giganci Siatkówki w Wieluniu. W imprezie tej uczestniczyć będzie także mistrz Polski PGE Skra Bełchatów, mistrz Niemiec Berlin Recycling Volleys oraz wicemistrz Niemiec VfB Friedrishshafen.

Nowy sezon ma się zacząć 13 października, a na inaugurację rozgrywek nasz zespół czeka wyjazd do Radomia. W kolejnej serii gier (17 października) znów zmierzymy się na wyjeździe, tym razem w Zawierciu. Pierwszym meczem „domowym” będzie spotkanie w ramach 3. kolejki PlusLigi, w którym podejmiemy przed własną publicznością Stocznię Szczecin.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin