Pomarańczowi lepsi od Miedziowych. Trzeci set wygrany do…7! [FOTO, WIDEO]

30.10.2019 Autor: Arkadiusz Modliński

W meczu 2. kolejki PlusLigi nasz zespół pokonał Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:23, 25:7). Na szczególną uwagę zasługują rozmiary zwycięstwa naszej drużyny w trzecim secie.

Pierwszy set środowego spotkania nasz zespół rozpoczął w imponującym stylu. Pomarańczowi wywarli na rywalach dużą presję, zmuszając ich do błędów. Klasą dla siebie był Jurij Gladyr, który przy stanie 10:5 wyprowadził dwa potężne ciosy z zagrywki, a po czasie wziętym przez trenera gości dołożył kolejnego asa. Na dystansie seta lubinianie zmniejszyli straty, a nawet niebezpiecznie się zbliżyli do JW (21:19), ale wówczas dali o sobie znać Dawid Konarski, Julien Lyneel oraz Tomasz Fornal i set zakończył się wygraną naszej drużyny (25:20).

W drugiej partii Pomarańczowi nie zamierzali zwalniać tempa. Na początku brylował Konarski, który najpierw znakomicie zwieńczył akcję, w której Lukas Kampa dogrywał piłkę będąc za stanowiskiem sędziowskim, a następnie zaserwował asa (6:2). Zespół z Lubina szybko się otrząsnął (8:7), a następnie to przyjezdni byli w natarciu. Przy stanie 15:14 dla Cuprum na placu gry pojawił się Dominik Depowski, który zmienił Fornala. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszym secie, w trudnym momencie meczu sprawy w swoje ręce wzięli liderzy (Lyneel, Kampa), którzy po kolei popisali się skutecznymi blokami (19:17). As Lyneela oznaczał wynik 21:19. Lubinianie zdołali wyrównać po 23, ale nasz zespół nie dał się przełamać i zwyciężył w secie.

Początek trzeciego seta to istny „ostrzał artyleryjski” ze strony naszych zawodników. Najpierw w rolę egzekutora na zagrywce wcielił się Gladyr (dwa asy), a później rywalom we znaki dał się Kampa (trzy asy). Na tablicy świetlnej widniał wówczas rezultat 11:1! Nasza drużyna grała jak natchniona, a rywale byli całkowicie zagubieni. W pewnym momencie Pomarańczowi prowadzili różnicą szesnastu punktów (19:3)! Trzeci set ostatecznie zakończył się wygraną do 7, a cały mecz zwycięstwem 3:0.

MVP: Lukas Kampa.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:23, 25:7)

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Lyneel, Kampa, Gladyr, Szalacha, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Vinhedo, Depowski

Cuprum Lubin: Lipiński, Ziobrowski, Dvoranen, Smoliński, Tavares, Marozau, Gruszczyński (libero) oraz Gorzkiewicz, Biegun, Maruszczyk, Makoś