Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Pomarańczowi kontra miedziowi, czyli mecz z podtekstami

11.12.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W środę 12 grudnia nasz zespół w ramach 11. kolejki PlusLigi zmierzy się w Lubinie z tamtejszym zespołem Cuprum.

Będzie to spotkanie z podtekstami, bowiem po obu stronach siatki spotkają się gracze, w karierach których przewijają się wątki jastrzębsko-lubińskie. Jeszcze w zeszłym sezonie miedziowych barw bronili nasi środkowi Piotr Hain oraz Dawid Gunia, natomiast wcześniej przez trzy lata w klubie tym występował nasz drugi libero Paweł Rusek. Z kolei, w drużynie z dolnośląskiego są obecnie zawodnicy z jastrzębską przeszłością – Damian Boruch, a także byli adepci Akademii Talentów: Filip Biegun, Bartosz Makoś oraz Bartłomiej Zawalski.

Rusek bardzo dobrze wspomina czas spędzony w lubińskim klubie. – To był fajny czas, fajni ludzie, fajnie miejsce do grania w siatkówkę. Czułem się tam jak w domu, ale jadę do Lubina wygrać i nie ma innej opcji – mówi.

Boruch przyznaje, że w środę „serce zabije mu mocniej”. – W końcu spędziłem w Jastrzębskim Węglu trzy sezony. To była fajna przygoda i na pewno miło będzie zagrać przeciwko mojej byłej drużynie. Wprawdzie większość składu w Jastrzębiu się zmieniła, ale jednak kilku kolegów jeszcze w drużynie zostało – mówi środkowy Cuprum Lubin.

Nasi rywale są bojowo nastawieni i podbudowani ostatnią wygraną 3:2 w Olsztynie. – Po meczu w Olsztynie uważam, że możemy coś ciekawego zaprezentować w środę i zaskoczyć Jastrzębski Węgiel. Zwłaszcza, że to nasz ostatni mecz w tym roku przed własną publicznością – mówi były zawodnik JW.  

Jego nowa drużyna zanotowała w tym sezonie trzy zwycięstwa i osiem porażek. Co ciekawe, wszystkie dotychczasowe zdobycze punktowe miedziowi osiągnęli na wyjazdach.  – Po jedenastu meczach nasza hala okazuje się… twierdzą nie do zdobycia dla nas – uśmiecha się Boruch.

I oby tak pozostało także po pojedynku z Pomarańczowymi.

Początek środowego meczu o godzinie 18:00. Relacje z meczu znajdą Państwo na naszej stronie internetowej oraz w klubowych mediach społecznościowych.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin