Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Polska z brązem Mistrzostw Europy! Kolejny medal w kolekcji Dawida Konarskiego

28.09.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Fantastyczne wieści napłynęły do nas z Paryża. W sobotę reprezentacja Polski z Dawidem Konarskim w składzie pokonała gospodarzy turnieju i sięgnęła po brązowe medale Mistrzostw Europy.

W tzw. małym finale biało-czerwoni rozbili grających przed własną publicznością w paryskiej hali Bercy Francuzów 3:0 (26:24, 25:22, 25:21). Jest to dziewiąty medal Mistrzostw Europy w historii polskiej siatkówki (złoto, pięć srebrnych i trzy brązowe medale).

Atakujący Jastrzębskiego Węgla wystąpił w ośmiu spotkaniach czempionatu, ale nie we wszystkich z nich grał na pełnym dystansie. Trener Vital Heynen rotował na tej pozycji, raz dając szansę naszemu zawodnikowi, a innym razem stawiając na Macieja Muzaja.

Konarski zagrał łącznie w 25 setach i ogółem zdobył w nich 51 punktów. Sięgając z kadrą po brązowy medal ME dodał on do swojej prywatnej kolekcji kolejny cenny krążek z imprezy rangi mistrzowskiej. Przypomnijmy, że Dawid jest także dwukrotnym mistrzem świata (2014, 2018).

W sobotnim starciu nie było dane wystąpić innemu z naszych zawodników, Francuzowi Julienowi Lyneelowi. Przyjmujący JW wcześniej wystąpił w ośmiu meczach mistrzostw i zaprezentował w nich bardzo wysoką formę. W 23 setach zdobył 77 punktów. W półfinale z Serbią był jednym z liderów zespołu, ale nie dotrwał do końca meczu ze względu na uraz kostki. Jak poważna jest to dolegliwość, okaże się wkrótce.

W niedzielnym finale Serbia pokonała Słowenię 3:1.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin