Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Podsumowanie sezonu z partnerami, sponsorami oraz władzami miasta [FOTO]

08.05.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

We wtorek w Kompleksie Dąbrówka w Jastrzębiu-Zdroju nasz Klub oficjalnie podsumował zakończony brązowym medalem sezon 2018/2019.

Oprócz zespołu, sztabu szkoleniowego oraz administracji Klubu na czele z prezesem Adamem Gorolem, na uroczysty obiad zaproszeni zostali: poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anna Hetman, reprezentanci Rady Miasta, przedstawiciele Partnera Strategicznego Klubu – Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., dyrekcja Wyższego Urzędu Górniczego w Rybniku, dyrekcja Kopalni Zespolonej Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, przedstawiciele grupy kapitałowej JSW oraz Związku Zawodowego Solidarność przy JSW, członkowie Business Clubu Jastrzębskiego Węgla oraz partnerzy i firmy wspierające Klub, dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, jak również przedstawiciele Klubu Kibica oraz pozostali goście.

GALERIA ZDJĘĆ (FOT. MAGDALENA KOWOLIK, ARKADIUSZ KOGUT).

Prezes Adam Gorol dziękował kolejno wszystkim zgromadzonym, a w szczególności Jastrzębskiej Spółce Węglowej, bez której „nie byłoby możliwości realizacji celów i marzeń”. – Funkcjonowanie sportu zawodowego wymaga wielkiego zaangażowania finansowego. Każda tego typu decyzja sponsora jest trudna. Mówimy o JSW, ale de facto są to osoby z zarządu Spółki, które biorą osobistą odpowiedzialność za zaangażowanie finansowe w Klub – podkreślał sternik naszego Klubu. Przypomniał też, że JSW była z Klubem także trzy lata temu, w kryzysowym momencie. – Wtedy też otrzymaliśmy pomoc – akcentował Adam Gorol.

Następnie zwrócił uwagę na fakt, iż Klub ma możliwość korzystania w szerokim zakresie z jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. – Nasi rywale zazdroszczą nam wielu rzeczy, ale w szczególności tej pięknej hali. Z tego miejsca chciałem podziękować Pani Prezydent i dyrekcji MOSiR-u, że możemy grać w tak okazałym obiekcie – mówił szef zarządu naszego Klubu.

W podsumowaniu sezonu prezes uznał, że był to trudny sezon, znaczony: nagłym odejściem trenera Ferdinado De Giorgiego, którego zastąpił Roberto Santilli, odejściem zawodnika Salvadora Hidalgo Olivy, w miejsce którego pozyskaliśmy Wojciecha Ferensa, jak również kontuzjami kluczowych zawodników. Mimo tych obiektywnych trudności drużyna ciągle była w grze o najwyższe cele. Zespół awansował i wystąpił w finale Pucharu Polski, a sezon zasadniczy zakończył na wysokim, trzecim miejscu, do końca walcząc o drugą lokatę przed rundą play off. W fazie play off trafiliśmy na potęgę polskiej siatkówki PGE Skrę Bełchatów, którą wyeliminowaliśmy po dwóch bardzo dobrych meczach. W półfinale naszym przeciwnikiem było ONICO Warszawa. – Byliśmy o krok od ścisłego finału. Jak jest się tak blisko, to każdy chce wygrać. Tym razem trochę zabrakło. Pozostała nam walka o brąz z silnym rywalem z Zawiercia – stwierdził prezes Jastrzębskiego Węgla.

Szef Klubu był zadowolony z faktu, że oprócz zdobytego brązowego medalu mistrzostw Polski uzyskaliśmy również prawo gry w przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

Prezydent Anna Hetman przyznała, że dla niej to „miła chwila”. – Jak doskonale Państwo wiecie, jestem Waszym wiernym kibicem. I chociaż nie zawsze jestem fizycznie obecna na meczach, to wspieram Was duchowo. Będąc wyrazicielką odczuć mieszkańców naszego miasta, cieszę się, że reprezentujecie Jastrzębie-Zdrój. Jesteśmy z Was dumni. Ten sukces pokazuje, że warto inwestować w siatkówkę i poświęcać inne wydarzenia, by hala była zajęta przez Jastrzębski Węgiel. Gratuluję sukcesu – powiedziała prezydent miasta Jastrzębie-Zdrój.

Po Pani Prezydent głos zabrał szkoleniowiec naszego zespołu. Roberto Santilli wyznał, iż jest dumny z obecności na tym spotkaniu. Dziękował też swojemu zespołowi, nadmieniając że to drużyna stanowi „trzon przedstawienia sportowego i bez zawodników nie byłoby nas tutaj”. Następnie dorzucił jeszcze jedną myśl, mówiąc że może być ona niepopularna. – Jesteśmy szczęśliwi, że świętujemy zdobycie medalu, ale…to tylko brąz. Więc w następnym sezonie stawiamy sobie poprzeczkę jeszcze wyżej – zadeklarował ambitnie trener Santilli.

Poseł Grzegorz Matusiak gratulował zawodnikom oraz członkom sztabu szkoleniowego. Dodał, iż w jego przekonaniu Pomarańczowym zabrakło szczęścia, by grać w finale. – Rozgrywki przyniosły wiele niespodzianek, ale Wy zasłużyliście na finał – mówił. Kadrowiczom z naszego Klubu życzył sukcesów w sezonie reprezentacyjnym, natomiast Klubowi złotego medalu w przyszłym sezonie.

Prezes Gorol przypomniał również o Akademii Talentów i jej kolejnych sukcesach w tym sezonie w postaci mistrzostwa Polski młodzików oraz brązowego medalu MP juniorów. – Akademia Talentów to wielka siła naszego Klubu. Program, który jest realizowany dzięki Jastrzębskiej Spółce Węglowej – zaznaczył prezes.

Kapitan drużyny Grzegorz Kosok podziękował w imieniu zespołu za miniony rok pracy: sponsorom, ludziom zaangażowanym w funkcjonowanie Klubu, pracownikom Jastrzębskiego Węgla, władzom miasta oraz kibicom. – Największe słowa uznania kieruję w stronę prezesa Adama Gorola. W trzy lata zdobyć dwa razy brąz, to jest naprawdę „coś” – zakończył Kosok.

Przygotowania do nowego sezonu mają się rozpocząć po 20 sierpnia.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin