Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Po sześciu wyjazdach wreszcie gramy u siebie!

06.02.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Po ponad trzech tygodniach Jastrzębski Węgiel wreszcie rozegra mecz przed własną publicznością. W sobotę Pomarańczowi podejmą w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej Trefl Gdańsk.

Meczem z tym rywalem nasza drużyna pożegnała się z jastrzębską publiką przed czekającą ją serią wyjazdów. 15 stycznia w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski Pomarańczowi ulegli u siebie gdańszczanom 2:3 i po tamtym pojedynku rozegrali sześć spotkań poza „domowym” obiektem.

Z tej wymagającej sesji wyjazdowej, w której nasz zespół miał za rywali kolejno: Zenit Kazań (Liga Mistrzów), Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, Vervę Warszawa Orlen Paliwa, Halkbank Ankara (Liga Mistrzów), Ślepsk Malow Suwałki oraz Cuprum Lubin, Jastrzębski Węgiel wyszedł w świetnym stylu. Wygrał pięć z sześciu meczów, ulegając jedynie wicemistrzom kraju i aktualnemu liderowi PlusLigi z Warszawy.

– Szkoda tego spotkania, bo akurat mecz w Warszawie nam nie wyszedł. Gdybyśmy zagrali na swoim poziomie, ten mecz mógł się zupełnie inaczej ułożyć i mogliśmy się tam pokusić o jakieś punkty. Niemniej jednak ogólny bilans tych wyjazdów jest korzystny – przyznaje Piotr Hain, środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Nasz najbliższy rywal w ligowej tabeli plasuje się tuż za nami, ale traci do czwartego w rankingu Jastrzębskiego Węgla aż trzynaście punktów (ma jeden mecz mniej rozegrany). Bardzo dobry sezon rozgrywają młodzi liderzy gdańskiej ekipy: atakujący Bartosz Filipiak oraz przyjmujący Paweł Halaba.

– Wiemy, że jest to drużyna nieobliczalna, która potrafi grać siatkówkę na naprawdę wysokim poziomie, co pokazali w meczu u nas. Czeka nas bardzo ciężka przeprawa, ale miejmy nadzieję, że wyjdziemy z niej zwycięsko – mówi Paweł Rusek, libero naszej drużyny.

Sobotni mecz będzie spotkaniem 24. kolejki PlusLigi, która w całości została przeniesiona z połowy marca na najbliższy weekend ze względu na zaplanowany na tamten termin turniej finałowy Pucharu Polski w Katowicach.

Początek sobotniego starcia z Treflem Gdańsk o godzinie 14:45. Zapraszamy!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin