Po sześciu wyjazdach wreszcie gramy u siebie!

Opublikowany przez 6 lutego, 2020 14:40

Rozmiar czcionki : A- A A+

Po ponad trzech tygodniach Jastrzębski Węgiel wreszcie rozegra mecz przed własną publicznością. W sobotę Pomarańczowi podejmą w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej Trefl Gdańsk.

Meczem z tym rywalem nasza drużyna pożegnała się z jastrzębską publiką przed czekającą ją serią wyjazdów. 15 stycznia w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski Pomarańczowi ulegli u siebie gdańszczanom 2:3 i po tamtym pojedynku rozegrali sześć spotkań poza „domowym” obiektem.

Z tej wymagającej sesji wyjazdowej, w której nasz zespół miał za rywali kolejno: Zenit Kazań (Liga Mistrzów), Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, Vervę Warszawa Orlen Paliwa, Halkbank Ankara (Liga Mistrzów), Ślepsk Malow Suwałki oraz Cuprum Lubin, Jastrzębski Węgiel wyszedł w świetnym stylu. Wygrał pięć z sześciu meczów, ulegając jedynie wicemistrzom kraju i aktualnemu liderowi PlusLigi z Warszawy.

Szkoda tego spotkania, bo akurat mecz w Warszawie nam nie wyszedł. Gdybyśmy zagrali na swoim poziomie, ten mecz mógł się zupełnie inaczej ułożyć i mogliśmy się tam pokusić o jakieś punkty. Niemniej jednak ogólny bilans tych wyjazdów jest korzystny – przyznaje Piotr Hain, środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Nasz najbliższy rywal w ligowej tabeli plasuje się tuż za nami, ale traci do czwartego w rankingu Jastrzębskiego Węgla aż trzynaście punktów (ma jeden mecz mniej rozegrany). Bardzo dobry sezon rozgrywają młodzi liderzy gdańskiej ekipy: atakujący Bartosz Filipiak oraz przyjmujący Paweł Halaba.

Wiemy, że jest to drużyna nieobliczalna, która potrafi grać siatkówkę na naprawdę wysokim poziomie, co pokazali w meczu u nas. Czeka nas bardzo ciężka przeprawa, ale miejmy nadzieję, że wyjdziemy z niej zwycięsko – mówi Paweł Rusek, libero naszej drużyny.

Sobotni mecz będzie spotkaniem 24. kolejki PlusLigi, która w całości została przeniesiona z połowy marca na najbliższy weekend ze względu na zaplanowany na tamten termin turniej finałowy Pucharu Polski w Katowicach.

Początek sobotniego starcia z Treflem Gdańsk o godzinie 14:45. Zapraszamy!