Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Po Pucharze czas na ligę. Na początek MKS Będzin

31.01.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W najbliższą niedzielę po trzytygodniowej przerwie od występów w Pluslidze nasz zespół wróci do walki o ligowe punkty. Przeciwnikiem Pomarańczowych będzie MKS Będzin.

– Ogólnie rzecz biorąc, do ligi wracamy w dobrych nastrojach. Ostatnie spotkania w tych rozgrywkach mieliśmy na plus. Zwycięstwo z Będzinem za trzy punkty daje nam awans na drugie miejsce w tabeli, więc taki jest nasz cel na to najbliższe spotkanie. Została nam już tylko koncentracja na lidze i będziemy robić wszystko, by zakończyć rundę zasadniczą na dwóch pierwszych miejscach, co dałoby nam przewagę w postaci automatycznego awansu do półfinału mistrzostw Polski – stawia sprawę jasno Dawid Konarski, atakujący Jastrzębskiego Węgla.

Pomarańczowi są w dobrej dyspozycji. Pod wodzą trenera Roberto Santilliego wygrali pięć spotkań z rzędu (trzy w lidze i dwa w Pucharze Polski) i zatrzymali się dopiero w finale Pucharu Polski na niepokonanej w tym sezonie ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

– Nasza forma jest dobra. Możemy spokojnie rywalizować i grać dalej. Niektóre zespoły grają dodatkowo w Lidze Mistrzów, nam – jak już wspomniałem – została tylko liga. Mamy czas, by dobrze potrenować i kontynuować tę pracę – uważa nasz zawodnik.

Luty będzie intensywny pod względem liczby gier. W tym miesiącu Pomarańczowych czeka sześć spotkań w trzy tygodnie. – Kalendarz ligowy jest, jaki jest. Nam tak wypadło, że w styczniu rozegraliśmy tylko jeden mecz ligowy [drugi z zaplanowanych meczów styczniowych nie doszedł do skutku ze względu na wycofanie z rozgrywek Stoczni Szczecin – przyp. red.]. Myślę, że będziemy na to gotowi. W styczniu sporo czasu poświęciliśmy na pracę w siłowni, żeby się podbudować na tyle, aby ten lutowy i marcowy maraton wytrzymać w jak najlepszej kondycji – wyjaśnia „Konar”.

Początek niedzielnej konfrontacji w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej o godzinie 17:30.

ZAPRASZAMY!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin