Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Po Lube czas na Lubin

18.03.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Po środowych emocjach związanych ze zwycięskim występem Jastrzębskiego Węgla i awansem do półfinału Ligi Mistrzów, w niedzielę nasz zespół czeka kolejne starcie ligowe, tym razem z Cuprum Lubin. Początek meczu o godzinie 20:30.

Nasza drużyna nie ma zbyt wiele czasu wytchnienie. Przez najbliższe trzy tygodnie czeka ją istny maraton spotkań rozgrywanych co trzy dni. Oprócz niedzielnego pojedynku w PlusLidze do końca sezonu pozostały naszemu zespołowi do rozegrania starcia z: Projektem Warszawa, Cerradem Eneą Czarnymi Radom, Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i z Treflem Gdańsk.

Uważam, że musimy w każdym meczu być na sto procent skoncentrowani, żeby nie tracić punktów. Poziom PlusLigi jest na tyle wysoki, że trzeba być czujnym w każdym spotkaniu. Jeżeli chociaż na chwilę pozwoli się grać przeciwnikom, to momentalnie ta szansa jest przez nich wykorzystywana. Wolimy takich sytuacji uniknąć – mówi Łukasz Wiśniewski, środkowy bloku Jastrzębskiego Węgla.

Jastrzębski Węgiel aktualnie jest drugi w ligowej tabeli ze stratą jednego punktu do liderującej Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Na pewno mamy realną szansę na zajęcie pierwszego miejsca, jednak wolimy skupiać się na sobie. Najpierw damy z siebie wszystko w kolejnych meczach, a później będziemy patrzeć na tabelę. Uważam, że w tym roku każdy etap play off będzie bardzo wymagający. Dlatego ważna będzie też pewność siebie zbudowana przed decydującą fazą sezonu ­– dodaje znajdujący się w świetnej formie nasz zawodnik. W starciu z Cucine Lube Civitanova Wiśniewski zdobył 11 punktów, notując stuprocentową skuteczność w ataku (8/8) i dorzucając trzy punktowe bloki.

Jaka jest jego opinia na temat naszego niedzielnego rywala (11. miejsce, 24 punkty)?

Jak wspomniałem już wcześniej, nie możemy nikogo lekceważyć, bo się to szybko zemści. Będziemy chcieli to spotkanie wygrać za trzy pkt, ale łatwo na pewno nie będzie. Wiemy, że Cuprum wypadł atakujący [uraz Remigiusza Kapicy – przyp. red.],  jednak ściągnęli nie byle kogo na zmiennika. Grzesiek Bociek pokazał się ze świetnej strony w ostatnim meczu z Stalą Nysa. Uważam jednak, że będziemy dobrze przygotowani do meczu ­– zapowiada Wiśniewski.

Początek niedzielnego spotkania o godzinie 20:30. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport.

BILETY: https://abilet.pl/sala/jastrzebski-wegiel-vs-cuprum-lubin-8345

 

Skład zespołu Cuprum Lubin na sezon 2021/2022:

Rozgrywający: Stępień, Sekita

Atakujący: Kapica, Bociek

Przyjmujący: Ferens, Maruszczyk, Gierżot, Waliński

Środkowi: Pietraszko, Gunia, Krage, Kaźmierczak

Libero: Sas, K. Szymura

Trener: Paweł Rusek

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin