Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Po ligowym klasyku z PGE Skrą, czas na kolejny szlagier PlusLigi. Tym razem rywalem Asseco Resovia

28.10.2021 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W najbliższą niedzielę o godzinie 14:45 nasz zespół w ramach 5. kolejki PlusLigi zmierzy się na Podpromiu z Asseco Resovią Rzeszów.

Będzie to starcie wicelidera z trzecią obecnie drużyną w ligowym rankingu. Nasz zespół wyprzedza rzeszowian w tabeli o punkt.

Z naszego punktu widzenia świetne informacje są takie, że do dyspozycji trenera przed tym spotkaniem są już rekonwalescenci: Rafał Szymura oraz Eemi Tervaportti.

Zdrowie wróciło. Teraz już tylko dojść do formy i zacząć normalnie grać. Odczuwam głód gry. Będę robił wszystko, żeby trener dał mi szansę – mówi Szymura.

Miło jest znów wrócić do gry i powoli być już bliskim pełnej formy. Oczywiście nadal daleko mi jeszcze do optymalnej kondycji, ale cieszę się, że już mogłem pomóc drużynie zarówno w Lublinie, jak i ostatnio w niedzielnym meczu. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie we właściwym kierunku i wkrótce będę już gotowy na sto procent – dodaje z kolei Tervaportti.

Fin jest zadowolony z dotychczasowego bilansu naszej drużyny. Jastrzębski Węgiel wygrał w lidze trzy spotkania i raz uległ po tie-breaku Projektowi Warszawa. Ponadto, wywalczył Superpuchar Polski.

Uważam że nasza drużyna zanotowała dobry start. Wciąż uczymy się siebie nawzajem, bo nadal jesteśmy nowym zespołem i mamy wielu nowych zawodników w drużynie. W miarę rozwoju sezonu intersujące będzie to, jak nasza gra będzie ewoluować.  

Po starciach kolejno z: warszawianami, Grupą Azoty ZAKSĄ (Superpuchar), PGE Skrą Bełchatów, teraz przed naszą drużyną kolejny pojedynek wagi ciężkiej.

Czujemy się silną drużyną i taką też jesteśmy. Na początku sezonu gramy z najlepszymi drużynami w lidze i myślę, że też procentuje. Takie mecze hartują drużynę – podkreśla Szymura.

Z całą pewnością w niedzielę będzie ciężko. Gramy w końcu w Rzeszowie. Ale nasza drużyna jest w stanie pokonać każdego przeciwnika. Przygotujemy się na to spotkanie najlepiej, jak potrafimy. A w niedzielę dostaniemy odpowiedź, jak to będzie wyglądać – uważa Tervaportti.

Początek spotkania o godzinie 14:45. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport.

Skład naszych rywali, drużyny Asseco Resovii Rzeszów:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Paweł Woicki

Atakujący: Maciej Muzaj, Jakub Bucki

Przyjmujący: Nicolas Szerszeń, Klemen Cebulj, Rafał Buszek, Sam Deroo

Środkowi: Jakub Kochanowski, Timo Tammemaa, Bartłomiej Krulicki, Jan Kozamernik

Libero:  Paweł Zatorski, Michał Potera

Trener: Alberto Giuliani

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin