Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Po Lidze Mistrzów czas na klasyk PlusLigi. Przyjeżdża Asseco Resovia

14.01.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W niedzielę o godzinie 14:45 Jastrzębski Węgiel podejmie przed własną publicznością Asseco Resovię Rzeszów. Biletów na to spotkanie brak. Transmisja z meczu – w Polsacie Sport.

Nasza drużyna nie ma zbyt wiele czasu na regenerację. W czwartek wieczorem rozegrała mecz 3. kolejki Ligi Mistrzów, zaś w piątek po południu powróciła z europejskich wojaży na Śląsk. Już w niedzielę czeka ją kolejny pojedynek, tym razem na krajowych parkietach, z wymagającym przeciwnikiem jakim jest Asseco Resovią Rzeszów.

Pierwotnie w niedzielę mieliśmy się zmierzyć z Projektem Warszawa, ale stołeczny zespół zmaga się z zakażeniami COVID-19. W związku z tym, starcie 16. kolejki PlusLigi z warszawianami zostało anulowane, a w to miejsce w ligowym terminarzu „wskoczy” awansem konfrontacja z 18. kolejki z rzeszowianami.

Było to możliwe z tego względu, że także pierwotny przeciwnik Resovii, a więc Cerrad Enea Czarni Radom, przebywa na kwarantannie spowodowanej wykryciem przypadków koronawirusa w zespole.

Liczba miejsc w jastrzębskiej hali została ograniczona ze względu na obostrzenia pandemiczne, a wszystkie objęte limitem miejscówki zostały już wykupione. W dniu meczu w kasie hali możliwy będzie jedynie odbiór zarezerwowanych wcześniej wejściówek. 

Jeśli chodzi o stronę sportową, to w niedzielę naszą drużynę czeka znacznie trudniejsza przeprawa, aniżeli ta czwartkowa w Lidze Mistrzów z VfB Friedrichshafen (zwycięstwo 3:0 w 63 minuty). Po zmianie trenera (Argentyńczyk Marcelo Mendez zastąpił Włocha Alberto Giulianiego) rzeszowski zespół wygrał trzy spotkania z rzędu. Do jastrzębskiej hali wraca w rzeszowskich barwach m.in. super rezerwowy  Jakub Bucki, który odszedł z naszego klubu po zeszłorocznym mistrzowskim sezonie.

Nasz zespół znajduje się w świetnej formie. Wygrał ostatnich 10 meczów, do tego tracąc ani jednego seta.

Na pewno będziemy gotowi na zdecydowanie wyższy poziom siatkówki, aniżeli w czwartek. Damy z siebie wszystko, na co będzie nas stać. Mam nadzieję, że uda się kontynuować tę serię. Ale nie to jest najważniejsze. Najistotniejsze jest to, by grać stabilnie, wywierać presję na przeciwniku i do każdego meczu podchodzić tak, jak do walki o wszystko – mówi Łukasz Wiśniewski, środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Początek niedzielnego klasyku PlusLigi o godzinie 14:45. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin