Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Po czwartym weekendzie LN: Wysoka forma Grahama Vigrassa

24.06.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

Za nami czwarty weekend z turniejami Ligi Narodów 2019. Tym razem Jastrzębski Węgiel był reprezentowany tylko przez dwóch zawodników.

Na turniej w Mediolanie selekcjoner reprezentacji Polski Vital Heynen nie zabrał tym razem ani jednego z graczy naszego Klubu. Kadra Polski rozegrała we Włoszech bardzo dobry turniej, wygrywając wszystkie swoje mecze (z: Argentyną, Serbią oraz Włochami) 3:2. Efektem tego jest awans biało-czerwonych na szóste miejsce w tabeli Ligi Narodów.

Wolne od trenera francuskiej kadry w miniony weekend otrzymał również nasz przyjmujący Julien Lyneel.

Natomiast mocno zaangażowani w występy reprezentacyjne byli od piątku do niedzieli Christian Fromm oraz Graham Vigrass. Obaj rozegrali po trzy pełne spotkania swoich reprezentacji.

Fromm był najlepiej punktującym zawodnikiem w swojej drużynie w meczu z Bułgarią (19 „oczek”), natomiast z Rosją i Brazylią zdobył po dziewięć punktów. Niemcy przegrali w brazylijskiej Cuiabie wszystkie trzy mecze  – z Bułgarami i gospodarzami po tie-breakach, zaś z Rosjanami w stosunku 1:3.

Wysoką formą imponował nasz nowy środkowy z Kanady Graham Vigrass. Siatkarze spod znaku Klonowego Liścia wygrali wszystkie trzy swoje pojedynki w Hoffman Estates w Stnach Zjednoczonych: 3:1 z Chinami oraz USA, a także 3:2 z Japonią. Dorobek indywidualny Vigrassa w tych potyczkach to odpowiednio: dziewięć, 12 i 19 (!) punktów.

Ponadto, z kadrą Australii pracowali scoutman Bogdan Szczebak i trener przygotowania motorycznego Luke Reynolds, którzy byli z ekipą „Kangurów” w irańskim Ardabil.

Po dwunastu kolejkach LN prowadzi Brazylia (30 pkt.) przed Iranem (30 pkt.) i Francją (28 pkt.). Polska jest szósta (21 pkt.), Kanada – ósma (20 pkt.), a Niemcy – czternaste (8 pkt.). Kolejne zmagania w Lidze Narodów – w najbliższy weekend. Będą to trzy ostatnie serie gier w fazie kontynentalnej. Polskę czeka wyjazd do Lipska, gdzie biało-czerwoni zmierzą się m.in. z Niemcami, natomiast Francuzi i Kanadyjczycy wyruszą na turniej do stolicy Brazylii.

Fot. Własne/FIVB.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin