Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Bartosz Makoś

Libero

  • Data urodzenia: 01.08.1998r.
  • Miejsce urodzenia: Jastrzębie-Zdrój, Polska
  • Wzrost: 176 cm
  • Masa ciała: 79 kg
  • Zasięg w ataku: 315 cm
  • Zasięg w bloku: 300 cm
  • Kluby: Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, Cuprum Lubin Polska, Aluron CMC Warta Zawiercie.

16

Informacje o Zawodniku

Bartosz Makoś to siatkarz bardzo dobrze znany naszej siatkarskiej społeczności. Jest jastrzębianinem i wychowankiem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. W naszej siatkarskiej kuźni był od początku jej istnienia, przechodząc później w niej przez wszystkie kategorie wiekowe – od młodzika przez kadeta po juniora.

Jako adept Akademii Talentów wywalczył kolejno: brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów, złoto Młodej Ligi, a także złoto i srebro Mistrzostw Polski Juniorów. W 2017 roku został wybrany najlepszym libero turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów w Kętrzynie.

Po skończeniu Akademii trafił do Cuprum Lubin, w barwach którego zadebiutował w PlusLidzie. Na Dolnym Śląsku występował przez cztery sezony, a stamtąd przeniósł się do Aluron CMC Warty Zawiercie. Z zagłębiowskim klubem zdobył brązowy medal w PlusLidze. W kolejnym sezonie wyjechał do Włoch, gdzie trenował z tamtejszymi klubami z niższych lig, ale nie został zgłoszony do rozgrywek.

W styczniu 2023 roku Warta raz jeszcze sięgnęła po naszego wychowanka, a stało się to w momencie, kiedy zawierciańskie szeregi opuścił libero Jędrzej Gruszczyński. Klub z Zawiercia był naszym rywalem w półfinale Mistrzostw Polski, a ostatecznie zakończył miniony sezon ligowy na czwartym miejscu.

ZOBACZ WSZYSTKICH

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin