Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Pierwszy wyjazd w sezonie. Dziś gramy w Lublinie

07.10.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W piątek 7 października nasz zespół rozegra pierwsze spotkanie wyjazdowe w tym sezonie. Naszym rywalem będzie LUK Lublin. Początek meczu w lubelskiej Hali Globus o godzinie 20:30.

Nasza drużyna przystępuje do piątkowej konfrontacji po dwóch zwycięskich meczach u siebie – na inaugurację z GKS-em Katowice oraz w drugiej kolejce – z Indykpolem AZS Olsztyn. W obu tych pojedynkach ekipa dowodzona przez trenera Marcelo Mendeza zainkasowała komplet punktów, chociaż i jeden i drugi przeciwnik postawił naszej drużynie wysokie wymagania. Za pierwszym razem skończyło się bez straty seta, zaś w drugim przypadku rywal „urwał” nam jedną partię.

Jestem zadowolony z naszej drużyny. Poprawiliśmy naszą grę po pierwszym secie, zagraliśmy świetnie w ataku, utrzymywaliśmy skuteczność w przyjęciu w drugim, trzecim i czwartym secie. To był dobry mecz, który pozwolił nam poprawić naszą skuteczność, ale też pokazał nam, nad czym jeszcze musimy popracować – mówił po wtorkowym spotkaniu z olsztynianami trener Mendez.

Teraz przed naszym zespołem wyjazdowe starcie. Lubelska drużyna po dwóch pierwszych kolejkach ma na swym koncie jeden punkt. Mimo to nie ma mowy o lekceważeniu przeciwnika.

– To początek sezonu, który zawsze jest wymagający. Fakt, że graliśmy prawie tym samym składem w zeszłym sezonie, nie pomaga aż tak. Mieliśmy cztery miesiące przerwy w lidze na rozgrywki reprezentacyjne, by spotkać się tutaj znowu wszyscy razem. To zawsze jest wyzwanie, żeby dobrze rozpocząć sezon – uważa Stephen Boyer.

Nasz atakujący bardzo dobrze wszedł w nowy sezon. W dwóch dotychczasowych starciach zdobył 40 punktów. Jak mówi, nie skupia się jednak na indywidualnych osiągnięciach, a na tym, by jego świetna postawa na boisku była z korzyścią dla zespołu.  – Będziemy w dalszym ciągu pracować nad naszą grą, żeby iść cały czas do przodu – podkreśla Francuz.

Początek piątkowego spotkania w Lublinie o godzinie 20:30. Transmisja z meczu – w Polsacie Sport News.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin