Pierwszy sparing za nami. W wewnętrznej grze Pomarańczowi lepsi od Czarnych

Opublikowany przez 6 sierpnia, 2020 21:44

Rozmiar czcionki : A- A A+

W pierwszym tegorocznym sparingu w ramach przygotowań do nowego sezonu (gra wewnętrzna) zespół Pomarańczowych pokonał zespół Czarnych 3:2 (25:14, 23:25, 25:18, 23:25, 16:14).

Na pierwszą grę kontrolną w obecnym okresie przygotowawczym trener Luke Reynolds postanowił wybrać wewnętrzny pojedynek w ramach swojej drużyny. Ekipa podzielona została na dwa składy.

GALERIA ZDJĘĆ (FOT. ARKADIUSZ MODLIŃSKI).

Pierwszy z nich, Pomarańczowy tworzyli: Al Hachdadi, Tervaportti, Gladyr, Szalacha, Fornal, Gierżot, Biniek (l) – Wawrzyńczyk. Na ławce trenerskiej tego teamu zasiedli: pierwszy szkoleniowiec – Reynolds, Bogdan Szczebak i fizjoterapeuta Bartosz Celadyn.

Drugą ekipę stanowili: Bucki, Kampa, Wiśniewski, Cichosz, Louati, Szymura, Popiwczak (l) – Gil, Kraj, z trenerami: Leszkiem Dejewskim, Dariuszem Luksem z Akademii Talentów oraz fizjoterapeutą Korneliuszem Osmanem.

Obie drużyny miały przygotowane na tę okoliczność specjalne stroje meczowe, a na koszulkach zamiast nazwisk graczy i sztabowców trafiły ich pseudonimy.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pomarańczowych 3:2, w szeregach których najwięcej punktów zdobył Mohamed Al Hachdadi (25 punktów). Po drugiej stronie siatki najskuteczniejszy był Yacine Louati (19 punktów).

Jak na ten etap przygotowań wyglądało to naprawdę obiecująco. Dzięki takiej grze wewnętrznej mogłem sprawdzić wszystkich zawodników, co w normalnych sparingach, z „obcym” przeciwnikiem, nie zawsze jest możliwe. To było dobre „wejście” w okres gier kontrolnych – uznał Luke Reynolds.