Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Pierwszy mecz finału dla nas!

03.05.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W pierwszym meczu finału Plusligi nasz zespół pokonał Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:0. Drugie spotkanie w serii w Kędzierzynie-Koźlu w najbliższą sobotę o godzinie 14:45. 

Od błędu jastrzębianie rozpoczęli finałowe starcie PlusLigi sezonu 2022/2023. Na szczęście kolejna akcja została zakończona atakiem Moustaphy M’Baye ze środka (1:1). Po zaciętych wymianach, do pierwszej punktowej kontry doszło po zagrywce naszego środkowego. Wtedy to Tomasz Fornal zapunktował w ataku, po obronie ataku Bartosza Bednorza (5:3). Niestety niedługo później kędzierzynianie odrobili tę stratę, a przyczynił się do tego mocny serwis przyjmującego rywali (5:5). Dwupunktowa zaliczka znowu pojawiła się na koncie Jastrzębskiego Węgla po zagrywce naszego kapitana. W kontrze Benjamin Toniutti rozegrał piłkę do M’Baye, który skutecznie zaatakował (8:6). Trzy punkty przewagi uzyskaliśmy po ataku Stephena Boyer na kontrze (10:7). ZAKSA jednak w kolejnych akcjach zdołała zminimalizować ten dystans, między innymi blokując atak Boyera (10:9). My z kolei zaraz wróciliśmy do straconego prowadzenia, a to za sprawą bloku Trevora Clevenot (12:9). W następnych akcjach w ataku błąd popełnił Łukasz Kaczmarek oraz Bednorz (14:9). Wtedy o pierwszy czas w tym spotkaniu poprosił szkoleniowiec kędzierzyńskiej drużyny. Po nim skutecznie zaatakował David Smith, który później pojawił się w polu zagrywki. Przy jego serwisie rywale zdołali odrobić kolejne punkty (14:12). Po tej serii to Marcelo Mendez wziął czas, po którym środkowy popełnił błąd zagrywki. W naszym zespole to Boyer stanął za linią dziewiątego metra i wykonał dwa asy serwisowe (17:12). W późniejszej fazie seta po kilku skutecznych kontrach rywali i asie serwisowym Marcina Janusza wynik brzmiał 20:18. ZAKSA w następnej akcji miała okazję do kontry, ale wtedy skutecznie blokiem zagrał M’Baye i utrzymaliśmy dzięki temu trzypunktową przewagę (21:18). Po zagrywce naszego środkowego, Fornal obronił jeden z ataków rywali, z czego zapunktował Clevenot (23:19). Piłkę setową zdobyliśmy po dłuższej akcji i skutecznym ataku Boyera. Seta zakończył Clevenot, pomimo świetnej zagrywki Smitha (25:20).

Drugą partię lepiej rozpoczęli kędzierzynianie, bo po bloku na Juriju Gladyrze prowadzili już dwoma „oczkami” (1:3). Nie zajęło nam jednak długo odrobienie tej straty. Po fenomenalnej obronie, a następnie równie imponującej wystawie Toniuttiego, piłkę na kontrze skończył Boyer (3:3). Jeden punkt przewagi uzyskaliśmy po autowym ataku przeciwnika (5:4). Niestety po błędzie Boyera, wynik znowu był remisowy (7:7). W kolejnej akcji rywale zablokowali M’Baye i to oni wyszli na jednopunktowe prowadzenie (7:8). Sytuacja ta zmieniła się na naszą korzyść, kiedy Gladyr i Boyer skutecznie zablokowali atak rywali (10:9). Seria zwycięskich punktów miała miejsce przy serwisie Clevenot. Najpierw dwukrotnie w kontrze po nich zapunktował Fornal w ataku, a później sam Trevor posłał „asa” (15:11). Drużyna z Kędzierzyna-Koźla próbowała kolejny raz gonić wynik. Najpierw wykorzystali kontrę po obronie ataku naszego środkowego (17:15), a następnie zablokowali Clevenota (19:18). Rywale nie ustrzegli się jednak błędów w ataku, co pomogło nam kolejny raz odskoczyć punktowo (23:19). Seta w piękny sposób zakończył Gladyr, bo asem serwisowym (25:20).

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU (FOT. MAGDALENA KOWOLIK, ARKADIUSZ KOGUT).

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ KIBICÓW (FOT. MAGDALENA KOWOLIK, ARKADIUSZ KOGUT).

Trzecia odsłona finałowej rywalizacji rozpoczęła się od wyrównanej gry, chociaż drobna przewaga była po stronie ZAKSY, dzięki punktowej zagrywce Marcina Janusza (2:3). Do przełamania wyniku doszło również po asie serwisowym, tym razem Boyera (9:8). W kolejnej akcji nasz zespół zdołał nawet zbudować skuteczną kontrę, ale niestety po wideoweryfikacji wyłapano błąd dotknięcia siatki po naszej stronie (9:9). Grę punkt za punkt przerwał błąd ataku rywali, dzięki czemu wyszliśmy na dwupunktowe prowadzenie (13:11). Te powiększyło się po asie serwisowym Boyera (17:14). Kędzierzynianie jednak i tym razem zdołali stratę w jakimś stopniu odrobić. Przy serwisie kapitana, Aleksandra Śliwki, błąd w ataku popełnił Fornal (18:17). Na szczęście w kolejnych akacjach nasz przyjmujący zdołał zablokować rywali, wyprowadzając nas tym samym na trzypunktowe prowadzenie (21:18). Przeciwnicy jeszcze raz zdołali zagrozić jastrzębianom, kiedy po serwisie Bednorza skutecznie zaatakował Dmytro Pashytskyy (22:21). Po czasie dla Marcelo Mendeza, Bednorz kolejny raz mocno zaserwował, ale swój atak skończył Clevenot (23:21). Piłkę setową zdobyliśmy po ataku z drugiej linii Fornala (24:22). Mecz zakończył Janusz, posyłając piłkę w aut na zagrywce (25:23).

Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:20, 25:20, 25:23) MVP: Stephen Boyer.

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, M’Baye, Fornal, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti, Szymura

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Janusz, Smith, Paszycki, Śliwka, Bednorz, Shoji (libero) oraz Kluth, Huber

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin