Pięciu zawodników i trener Jastrzębskiego Węgla powalczą o olimpijską przepustkę [WIDEO]

28.12.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Na początku stycznia odbędą się turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W zmaganiach tych uczestniczyć będą zagraniczni gracze naszego Klubu oraz szkoleniowiec Slobodan Kovać.

Najliczniejsza grupa naszych przedstawicieli weźmie udział w mocno obsadzonym turnieju w Berlinie. Z naszego Klubu na turniej ten powołania otrzymali: Niemcy – Lukas Kampa, Christian Fromm oraz Francuz Julien Lyneel. Kadrą narodową Serbii dowodzić natomiast będzie opiekun Pomarańczowych Slobodan Kovać. W stolicy Niemiec zagrają reprezentacje: Niemiec, Serbii, Słowenii, Francji, Belgii, Bułgarii, Holandii oraz Czech. W gronie tym są więc: aktualni mistrzowie Europy (Serbowie), wicemistrzowie (Słoweńcy) oraz czwarta drużyna europejskiego czempionatu (Francuzi). Kwalifikację olimpijską uzyska tylko jeden zespół. Turniej w Berlinie potrwa od 5 do 10 stycznia.

Z kolei, w turnieju strefy Ameryki Północnej i Środkowej oraz Karaibów wystąpią: Kanada, Kuba, Meksyk, Portoryko. Udział w nim wezmą nasz środkowy z Kanady Graham Vigrass oraz nowy rozgrywający z Portoryko Arturo Iglesias. Turniej w kanadyjskim Vancouver odbędzie się w dniach 10-12 stycznia.

Jest jeszcze jeden przedstawiciel naszego Klubu, który będzie czynnie zaangażowany w bój o przepustkę na IO. W sztabie szkoleniowym reprezentacji Australii od kilku lat pracuje nasz scoutman Bogdan Szczebak. Członkiem kadry narodowej Australii jest także nasz trener przygotowania motorycznego Luke Reynolds, ale tym razem nie wyjeżdża on z kadrą swego kraju, tylko pozostanie na miejscu w Jastrzębiu-Zdroju i będzie prowadził treningi z naszym zespołem pod nieobecność Slobodana Kovacia. Rywalami Australijczyków podczas turnieju w chińskim Jiangmen będą: gospodarze, Korea Południowa, Chińskie Tajpej, Katar, Iran, Kazachstan oraz Indie.

Ze spokojem zmagania w kwalifikacjach olimpijskich będą mogli śledzić reprezentanci Polski, którzy wywalczyli przepustkę olimpijską przy pierwszej nadarzającej się okazji, a więc podczas sierpniowego turnieju interkontynentalnego w Gdańsku. Po pokonaniu 3:0 Tunezji, 3:0 Francji oraz 3:1 Słowenii biało-czerwoni zapewnili sobie udział na Igrzyskach w Tokio w 2020 roku. W innych turniejach kwalifikacyjnych awans wówczas uzyskały również: Argentyna, USA, Rosja, Brazylia i Włochy, zaś bez gry mieli zagwarantowaną kwalifikację gospodarze Igrzysk, Japończycy.

Do tej siódemki dołączy jeszcze pięć kolejnych reprezentacji wyłonionych z pięciu turniejów kontynentalnych – Europy, Azji, Ameryki Północnej i Środkowej oraz Karaibów, Ameryki Południowej oraz Afryki. IO w Tokio odbędą się w dniach od 24 lipca do 9 sierpnia.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin