Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Pewne zwycięstwo Pomarańczowych na Cyprze

08.11.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W pierwszym meczu 3. rundy wstępnej Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel wygrał na wyjeździe z Omonią Nikozja 3:0. Rewanż – w niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju o godz. 17:30.

Pierwszy punkt w środowym spotkaniu zdobyli gospodarze po ataku Pablo Guzmana. W kolejnej akcji Omonia dołożyła punkt blokiem, ale od tego momentu zaczął się koncert gry Pomarańczowych. Najpierw zapunktował zagrywką Grzegorz Kosok i wyszliśmy na prowadzenie 3:2. Później w ataku dwukrotnie błysnął Jason De Rocco (8:5), a następnie Wojciech Sobala wpędził przeciwników w duże kłopoty swoim kąśliwym serwisem (11:5). Przy stanie 12:5 szkoleniowiec Omonii wziął przerwę na żądanie. Nasza ekipa podbijała wiele piłek i wyprowadzała skuteczne kontrataki. Nieźle też funkcjonował nasz blok, o czym boleśnie przekonał się brazylijski przyjmujący Sergio Luiz Felix Junior. Na drugiej przerwie technicznej wynik brzmiał 16:8 dla JW. Po pauzie Cypryjczycy zdobyli cztery punkty z rzędu. Kiedy przewaga naszej drużyny stopniała do trzech „oczek”, przerwą na żądanie zareagował trener Mark Lebedew. Dwa nasze błędy własne skutkowały rezultatem 17:16 dla Pomarańczowych, a za moment zatrzymany na siatce został Jason De Rocco i mieliśmy remis po 17. Po kolejnym czasie dla naszego zespołu znów odskoczyliśmy na dwa punkty (19:17). Kiedy przewaga JW wzrosła do trzech punktów, to trener Ioannis Kalmazidis wziął czas. W końcowej części seta z dobrej strony pokazał się De Rocco w ataku i na zagrywce (as), a to  dało nam głębszy oddech  (23:20). Pomimo tego, że prowadziliśmy w secie 24:21 to przeciwnicy wyrównali, a następnie wyszli na prowadzenie 25:24.  Omonia miała dwie piłki setowe w górze, ale to Pomarańczowi wygrali premierową odsłoną. W ostatniej akcji seta Salvador Hidalgo Oliva zaserwował asa (28:26).

W drugiego seta Pomarańczowi weszli równie obiecująco, jak w pierwszą partię. Początek tej odsłony należał do Olivy, który był nie do zatrzymania w kontrze (4:1). Później swoją obecność na boisku zaznaczyli nasi środkowi – Kosok i Sobala, którzy wbijali potężne siatkarskie „gwoździe” po stronie gospodarzy.  As serwisowy Lukasa Kampy był równoznaczny z rezultatem 12:4 dla JW. Kiedy chwilę później tym samym popisał się De Rocco wynik brzmiał 14:5. Na drugiej przerwie technicznej Jastrzębski Węgiel prowadził 16:6. Tym razem podopieczni Marka Lebedewa spokojnie kontrolowali wydarzenia boiskowe i systematycznie powiększali swoją przewagę (19:9). Przy bezpiecznej przewadze szkoleniowiec naszej ekipy dał szansę gry zmiennikom. Na placu gry pojawili się Rodrigo Quiroga, Marcin Ernastowicz, Jakub Turski oraz Patryk Strzeżek. Nasza młodzież kilka razy pokazała się z dobrej strony w ofensywie (23:12). Drugiego seta na korzyść Pomarańczowych zakończył zepsuty przez Omonię serwis (25:13).

Pierwszy fragment trzeciego seta miał wyrównany przebieg. Dopiero po pierwszej przerwie technicznej nasi siatkarze zaczęli uciekać punktowo Cypryjczykom (7:10, 8:11, 9:12). Potężny atak Olivy skutkował wynikiem 13:10. Za moment przewaga JW stopniała do jednego „oczka”. Na szczęście niebawem znowu mieliśmy trzypunktowy zapas (15:12). Przed drugą przerwą techniczną nasza ekipa popisała się znakomitą akcją obronną, efektownie i efektywnie zwieńczoną kontratakiem w wykonaniu Quirogi (16:13).  Kolejna świetna akcja Argentyńczyka w połączeniu z przestrzelonym atakiem Mory’ego Sidibie oznaczała wynik 18:14 i przerwę na żądanie trenera Kalmazidisa. As serwisowy Dardana Lushtaku zwiększył prowadzenie JW do pięciu punktów (20:15). W tym momencie nic nie było już w stanie zagrozić naszej drużynie. Pomarańczowi doprowadzili seta i cały mecz do szczęśliwego dla siebie finału. Piłka meczowa należała do świetnie serwującego Patryka Strzeżka (25:16).

Omonia Nikozja – Jastrzębski Węgiel 0:3 (26:28, 13:25, 16:25)

Omonia Nikozja: Sidibe, Bagrej, Guzman, Prodromou, Felix, Alexiou, Papachristodoulou (libero) oraz Adamou, S. Petrakidis, A. Petrakidis

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Kosok, Sobala, Hidalgo Oliva, De Rocco, Popiwczak (libero) oraz Lushtaku, Boruch, Quiroga, Ernastowicz, Strzeżek

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin