Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Pewna wygrana z drugoligowcem na zakończenie roku. Jastrzębski Węgiel w 1/8 finału Pucharu Polski

22.12.2021 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Jastrzębski Węgiel pokonał 3:0 KPS STALPRO Joker Powiat Pilski i awansował do kolejnej rundy rozgrywek. W niej zmierzymy się z pierwszoligową Legią Warszawa.

Nasz zespół przystąpił do pucharowego starcia w mocno „przemeblowanym” składzie. W wyjściowym zestawieniu znalazło się aż czterech zmienników: Eemi Tervaportti, Dawid Dryja, Jakub Macyra oraz Szymon Biniek. Niestety, Dryja długo nie nacieszył się grą, gdyż już przy stanie 7:4 w premierowej partii musiał opuścić plac gry z powodu urazu pleców, a w jego miejsce wszedł Łukasz Wiśniewski.

W pierwszym secie nasza drużyna od początku nadawała rytm gry (8:4, 10:5, 12:6). W naszych szeregach brylował Tomasz Fornal, który ani razu nie pomylił się w ataku (4/4), przyjmował zagrania rywali z 80-procentową skutecznością, a ponadto dołożył jeden blok. Nieco gorzej w ofensywie szło Janowi Hadravie, ale za to nasz czeski atakujący był pewny w bloku (dwa punkty). Generalnie rzecz biorąc, nasz zespół świetnie przyjmował i bez większych kłopotów kończył swoją pierwszą akcję. Efektem tego było zwycięstwo 25:18.

Początkowy fragment drugiej odsłony miał bardziej wyrównany przebieg (3:3, 7:7). W pewnym momencie gospodarze prowadzili nawet 8:7. Walka cios za cios trwała jednak tylko do stanu 9:9. Od tego momentu mistrzowie Polski „odjechali” punktowo przeciwnikom, a spora w tym zasługa świetnie zagrywającego Trevora Clevenota (od  stanu 11:10 do 16:10). Jastrzębski Węgiel kontynuował swoją skuteczną grę, kończąc drugą partię w jeszcze większych rozmiarach, aniżeli pierwszego seta (25:15). W drugim secie najjaśniej błyszczał Hadrava, który zdobył aż 12 punktów (10 w ataku i dwa blokiem)!

Już na starcie trzeciej części meczu nasza drużyna włączyła wyższy bieg, szybko wypracowując sobie bezpieczną przewagę (8:4). Na dystansie seta nasz zespół sukcesywnie powiększał swój punktowy zapas (13:8, 15:9). Kiedy dystans punktowy na korzyść naszej ekipy wzrósł do ośmiu „oczek” (19:11), szkoleniowiec pilskiej drużyny wziął przerwę na żądanie. Jastrzębski Węgiel nie zamierzał jednak zwalniać tempa i w tym samym ustawieniu, z Wojciechem Szwedem na zagrywce, dokończył seta (25:11) i całe spotkanie w stosunku 3:0. Ostatni punkt w tym spotkaniu zdobył Macyra.

Tym samym Jastrzębski Węgiel zameldował się w 1/8 finału Tauron Pucharu Polski, gdzie naszym przeciwnikiem będzie pierwszoligowa Legia Warszawa. Spotkanie to rozegramy 19 stycznia 2022 r. na wyjeździe.

Teraz przed naszym zespołem przerwa świąteczna. Najbliższe spotkanie nasza drużyna rozegra już w Nowym Roku, a konkretnie 3 stycznia o godzinie 20:30, podejmując w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej LUK Lublin.

KPS STALPRO Joker Powiat Pilski – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 15:25, 11:25)

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Tervaportti, Dryja, Macyra, Clevenot, Fornal, Biniek (libero) oraz Wiśniewski, Szwed

 

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin