Pełna pula w Lubinie i pozycja lidera PlusLigi

11.03.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W meczu 27. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe Cuprum Lubin 3:0, dzięki czemu nasz zespół objął pozycję lidera tabeli rozgrywek.

Pierwszy punkt w sobotnim spotkaniu zdobył nasz zespół, po tym jak Adam Lorenc zaatakował w aut. Po potrójnym bloku naszej drużyny na Aleksandrze Bergerze było 3:1 dla naszej drużyny. Później jednak aż trzykrotnie nadzialiśmy się na lubiński blok, co poskutkowało wynikiem 6:3 dla Cuprum i pierwszą przerwą na żądanie Marcelo Mendeza. Następnie nasi rywale prowadzili już 10:5. Nasi siatkarze zdołali nieco podgonić wynik (10:7), ale lubinianie znów nas przycisnęli. Potem gospodarze mieli już wynik 13:9, ale zdołaliśmy ich dojść na różnicę jednego punktu (13:12). Tym razem to trener Paweł Rusek wziął czas. Po pauzie lubinianie zrobili przejście. W dalszym fragmencie partii gracze Cuprum wciąż byli na czele, utrzymując dwupunktowy zapas. As serwisowy Pawła Pietraszki pozwolił rywalom zyskać trzy „oczka” przewagi (20:17). Kiedy w odpowiedzi Stephen Boyer odpalił petardę z pola serwisowego, mieliśmy już tylko punkt straty do przeciwników (22:21). Po czasie wziętym przez szkoleniowca Cuprum Boyer raz jeszcze zaserwował nie do obrony (22:22). Potem Francuz się pomylił na zagrywce, ale to nasz zespół wytrzymał ciśnienie, zespół zyskał setbola i za sprawą autowego ataku Adama Lorenca objął prowadzenie w meczu 1:0.

Galeria z meczu. Foto Magdalena Kowolik.

W drugą część meczu weszliśmy zdecydowanie pewniej. Świetnie w ataku prezentował się Tomasz Fornal (3:2, 4:2). Po pięknym przerzucie Benjamina Toniuttiego na prawe skrzydło i jeszcze efektowniejszym ataku Boyera wynik brzmiał 5:2. Kiedy Dominik Czerny wystrzelił wyraźnie w aut, trener Rusek wziął czas dla swojej ekipy (6:2). Ze stanu 8:5 pozwoliliśmy jednak rywalom na doprowadzenie do remisu po 9. Po naszej stronie doszło do zmiany na pozycji atakującego. Boyera zastąpił na placu gry Hadrava. I od razu dał się we znaki lubinianom mocnym serwisem – albo umożliwiającym swoim kolegom stawianie szczelnego bloku, albo od razu rozwiązującym akcje (13:10). Następnie swoje dołożył kąśliwą zagrywką Rafał Szymura, co przełożyło się na rezultat 16:11. Potem nasz przyjmujący dołożył też punktowy blok na Bergerze, dzięki czemu grało nam się jeszcze pewniej (21:15, 23:16). Takiej przewagi nie wypuściliśmy już z rąk i po akcji Szymury z lewego skrzydła wygraliśmy drugą partię 25:20.

Trzy błędy w ataku na początku trzeciego seta dały głębszy oddech naszym rywalom (4:2, 7:4). Szybko jednak otrząsnęliśmy się z tego lekkiego letargu, głównie za sprawą Szymury oraz Fornala (7:7). Kiedy Fornal dołożył do tego jeszcze punktującą zagrywkę, mieliśmy wynik 11:9. Chwilę potem Berger przestrzelił po ciasnym skosie w aut (12:9). Kolejny błąd Austriaka w ofensywie skutkował rezultatem 14:11. As serwisowy Pietraszki pozwolił lubinianom złapać kontakt punktowy z naszym zespołem (15:14). Błąd Hadravy w ataku, a następnie as serwisowy Lorenza spowodowały, że to nasi rywale wyszli na czoło (17:16). W kolejnych akcjach mieliśmy kłopot z zatrzymaniem atakującego Cuprum. Przy stanie 21:21 na plac gry weszli Boyer i Eemi Tervaportti. Fiński rozgrywający od razu „zameldował się” w grze, posyłają w bój z szóstej strefy Szymurę, a ten nie dał szans lubinianom (22:21). Po czasie wziętym przez Pawła Ruska Szymura ustrzelił asem Czernego (23:21). Jastrzębski Węgiel jako pierwszy zyskał setbole (24:22), ale Cuprum utrzymało się w grze (24:24). Po niezwykle wyczerpującej walce (w sumie sześć setboli dla JW. i pięć dla Cuprum), ostatecznie triumfował nasz zespół, zwyciężając trzecią odsłonę 38:36 i w całym spotkaniu 3:0.

MVP: Rafał Szymura.

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 20:25, 36:38)

Cuprum Lubin: Lorenc, Kubicki, Pietraszko, Krage, Berger, Ferens, K. Szymura (libero) oraz Czerny, Kapica

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, Macyra, Fornal, R. Szymura, Popiwczak (libero) oraz Clevenot, Hadrava, Tervaportti

 

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin