Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Pechowy sparing Jastrzębskiego Węgla. Dwie kolejne kontuzje przyjmujących

10.09.2021 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W rozegranym w piątek w Jastrzębiu-Zdroju sparingu nasz zespół zremisował 2:2 z ekipą Aluronu CMC Warty Zawiercie. Po tym test-meczu o pechu mogą mówić nasi przyjmujący, którzy zeszli z boiska z urazami.

Pierwszy set spotkania był niezwykle wyrównany, a jego ozdobą były skuteczne akcje ofensywne z atakującymi w rolach głównych. Zarówno Stephen Boyer, jak i Dawid Konarski prezentowali świetną skuteczność, kończąc tę partię z odpowiednio: 11 i 12 punktami i taką samą, 67-procentową efektywnością. Nasza drużyna miała swoje trzy szanse na wygranie seta, ale ostatecznie zwyciężyli w nim goście (30:28).

Zobacz galerię zdjęć. FOTO: Magdalena Kowolik. 

Jastrzębski Węgiel przystąpił do pojedynku osłabiony brakiem kontuzjowanego Rafała Szymury, a po premierowej partii piątkowego sparingu nasza sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała, gdyż urazu palca doznał Stanisław Wawrzyńczyk i musiał on opuścić plac gry. W jego miejsce pojawił się drugi z naszych libero, Szymon Biniek.

Jakby nieszczęść było mało w trakcie drugiego seta ból w nodze (mięsień czworogłowy uda) poczuł Wojciech Szwed i natychmiast został zdjęty przez trenera z boiska, by nie ryzykować ewentualnego pogłębienia urazu. Szweda zastąpił Aleksander Pikuła z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla (rocznik 2003). Druga część meczu wyraźnie padła łupem drużyny z Zawiercia.

Na trzeciego seta wyszliśmy z Bartoszem Krzyśkiem na ataku, zaś w rolę przyjmującego wcielił się Boyer. Pomimo problemów przez większą część tej partii nasz zespół dyktował warunki (17:12), ale zawiercianie wzmocnili serwis, a efektem tego był remisowy rezultat 19:19. Potem na prowadzenie wyszli goście, ale Biniek popisał się znakomitym blokiem na Mateuszu Malinowskim i wynik brzmiał 22:22. Jako pierwsi zyskaliśmy setbole (24:23, 25:24) i tym razem wykorzystaliśmy swoją szansę, zwycięsko zamykając trzeciego seta (28:26).

Dzięki skutecznym zagrywkom Wiktora Rajsnera goście zaczęli czwartą partię od stanu 4:0, ale nie pozwoliliśmy im się rozpędzić. Następnie to nasz zespół przeszedł do ofensywy. Znakomite zawody rozgrywał Boyer, a ponadto dobrze funkcjonował nasz blok (13:8, 15:10). Jastrzębski Węgiel utrzymał koncentrację do końca i wygrał także czwartą cześć meczu. Po tym secie piątkowe spotkanie zostało zakończone.

Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:2 (28:30, 17:25, 28:26, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Hasanli, Gladyr, Wiśniewski, Wawrzyńczyk, Szwed, Popiwczak (libero) oraz Biniek, Krzysiek, Strzymszok, Pikuła, Macyra, Dryja

Aluron CMC Warta Zawiercie: Konarski, Cavanna, Zniszczoł, Niemiec, Orczyk, Depowski, Żurek (libero) oraz Rajsner, Makoś (libero), Baranek

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin