Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Ostatnia i najważniejsza bitwa sezonu

21.04.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W najbliższą niedzielę w rzeszowskiej hali Podpromie nasz zespół wyjdzie na ligowy parkiet po raz ostatni w sezonie.

Stawką meczu z Asseco Resovią Rzeszów będzie brązowy medal mistrzostw Polski. Do pełni szczęścia Pomarańczowi potrzebują zdobyć w tym spotkaniu dwa sety.

Formuła drugiej rundy play off jest taka sama jak w przypadku meczów półfinałowych, to znaczy – zespoły rozgrywają w nich dwumecze. Za wygranie meczu 3:0 lub 3:1 drużyny otrzymują 3 punkty meczowe, za wygranie meczu 3:2 drużyna wygrywająca otrzymuje 2 punkty meczowe, a drużyna przegrywająca 1 punkt meczowy. Gdy stan rywalizacji w meczach po rozegraniu drugiego spotkania wyniesie 1:1 o zwycięstwie w dwumeczu decyduje większa liczba punktów meczowych. Przy równej liczbie punktów meczowych będzie rozgrywany „złoty set” – tzn. set do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn.

Pierwsze starcie w Jastrzębiu-Zdroju po pasjonującym boju wygrał nasz zespół 3:1. – Pokazaliśmy charakter i ducha walki, które były naszym znakiem firmowym przez cały sezon. Może czasami jest to dalekie od perfekcji pod względem taktyki i techniki, ale w tym wszystkim jest  „serce” – mówił jeszcze „na gorąco” po tamtym spotkaniu Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Zaliczka z pierwszego pojedynku jest pokaźna, ale w naszej drużynie wszyscy mają świadomość, że jeszcze trzeba postawić przysłowiową kropkę nad „i”. Są nią owe dwa zwycięskie sety. Tylko i aż dwa sety… – Do Rzeszowa pojedziemy z nastawieniem wygrania meczu – podkreśla z całą mocą trener Jastrzębskiego Węgla Mark Lebedew.

Zadanie nie będzie łatwe, bowiem nasi rywale zapowiadają, że jeszcze „nie złożyli broni”. – Mamy świadomość, że Jastrzębski Węgiel gra naprawdę dobrą siatkówkę i musimy się wznieść na wyżyny, aby odrobić straty i ich pokonać. Graliśmy o złoto, nie udało się. Teraz gramy o brązowy medal i zrobimy wszystko, by chociaż w minimalnym stopniu zadowolić swoich kibiców – powiedział po pierwszym spotkaniu o brąz Andrzej Kowal, trener wicemistrzów Polski.

Początek niedzielnego spotkania o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Przed nami wielkie siatkarskie emocje! Do boju, Jastrzębie!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin