Ostatni sprawdzian przed ligą. Jastrzębski Węgiel powalczy o Superpuchar

Opublikowany przez 3 września, 2020 16:40

Rozmiar czcionki : A- A A+

W najbliższy weekend w Arłamowie zostanie rozegrany turniej o Superpuchar Polski. W mocno obsadzonej stawce czterech drużyn jest również nasz zespół.

Cztery drużyny, które w trakcie 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki sięgały po tytuły mistrzów Polski, zagrają w pierwszy weekend września w specjalnym turnieju o Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport. Impreza, która w tym roku zastąpi tradycyjnie rozgrywany Superpuchar Polski, odbędzie się w hali sportowej Hotelu Arłamów.

W turnieju zorganizowanym przez Polską Ligę Siatkówki S.A. wystąpią: PGE Skra Bełchatów, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia Rzeszów oraz nasza ekipa. Wszystkie te drużyny łącznie zdobyły dziewiętnaście tytułów w dwudziestoletniej historii Polskiej Ligi Siatkówki. Jeden sezon – ostatni – z powodu pandemii koronawirusa zakończył się przed czasem i bez wyłonionego mistrza Polski.

– Jeszcze przed wybuchem pandemii planowaliśmy rozegranie turnieju w takim składzie, by uczcić dwudziestą rocznicę powstania Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Po tym, jak sezon został przerwany i było wiadomo, że nie uda się rozegrać tradycyjnego meczu o Superpuchar, bo nie wyłoniliśmy ani mistrza Polski, ani zdobywcy Pucharu Polski, uznaliśmy, że właśnie turniej złożony z najbardziej utytułowanych drużyn w historii ligi zawodowej powinien odbyć się tydzień przed inauguracją sezonu – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Harmonogram turnieju został ułożony według osiągnięć drużyn w rozgrywkach PLS – w sobotę 5 września w półfinałach zmierzą się PGE Skra Bełchatów (9 tytułów mistrza Polski) z Jastrzębskim Węglem (1) i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (6) z Asseco Resovią Rzeszów (3). Dzień później zwycięzcy półfinałowej rywalizacji rywalizować będą o główne trofeum.

Tym turniejem chcemy uczcić nie tylko dwudziestą rocznicę powstania Polskiej Ligi Siatkówki, ale także identyczne święto naszego rówieśnika, kanału Polsat Sport, który od samego początku jest bardzo mocno związany z rozgrywkami PLS. Trudno przecenić rolę Polsatu Sport w budowie silnych zawodowych lig siatkarskich w Polsce – dodaje Zagumny.

Z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy zdecydowali, iż turniej o Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport odbędzie się bez udziału publiczności. Wszystkie mecze z hali sportowej Hotelu Arłamów transmitować będzie oczywiście Polsat Sport. Turniej dla czterech uczestników będzie próbą generalną przed startem PlusLigi, który zaplanowany jest na 11 września.

Będziemy walczyć o zwycięstwo! – zapowiada Jakub Bucki, atakujący Jastrzębskiego Węgla.

Terminarz i plan transmisji turnieju Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport (Arłamów, 5–6 września):

2020-09-05: PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)

2020-09-05: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Asseco Resovia Rzeszów (sobota, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)

2020-09-06: FINAŁ (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport).