Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Ostatni sprawdzian przed ligą. Jastrzębski Węgiel powalczy o Superpuchar

03.09.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W najbliższy weekend w Arłamowie zostanie rozegrany turniej o Superpuchar Polski. W mocno obsadzonej stawce czterech drużyn jest również nasz zespół.

Cztery drużyny, które w trakcie 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki sięgały po tytuły mistrzów Polski, zagrają w pierwszy weekend września w specjalnym turnieju o Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport. Impreza, która w tym roku zastąpi tradycyjnie rozgrywany Superpuchar Polski, odbędzie się w hali sportowej Hotelu Arłamów.

W turnieju zorganizowanym przez Polską Ligę Siatkówki S.A. wystąpią: PGE Skra Bełchatów, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia Rzeszów oraz nasza ekipa. Wszystkie te drużyny łącznie zdobyły dziewiętnaście tytułów w dwudziestoletniej historii Polskiej Ligi Siatkówki. Jeden sezon – ostatni – z powodu pandemii koronawirusa zakończył się przed czasem i bez wyłonionego mistrza Polski.

– Jeszcze przed wybuchem pandemii planowaliśmy rozegranie turnieju w takim składzie, by uczcić dwudziestą rocznicę powstania Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Po tym, jak sezon został przerwany i było wiadomo, że nie uda się rozegrać tradycyjnego meczu o Superpuchar, bo nie wyłoniliśmy ani mistrza Polski, ani zdobywcy Pucharu Polski, uznaliśmy, że właśnie turniej złożony z najbardziej utytułowanych drużyn w historii ligi zawodowej powinien odbyć się tydzień przed inauguracją sezonu – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Harmonogram turnieju został ułożony według osiągnięć drużyn w rozgrywkach PLS – w sobotę 5 września w półfinałach zmierzą się PGE Skra Bełchatów (9 tytułów mistrza Polski) z Jastrzębskim Węglem (1) i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (6) z Asseco Resovią Rzeszów (3). Dzień później zwycięzcy półfinałowej rywalizacji rywalizować będą o główne trofeum.

– Tym turniejem chcemy uczcić nie tylko dwudziestą rocznicę powstania Polskiej Ligi Siatkówki, ale także identyczne święto naszego rówieśnika, kanału Polsat Sport, który od samego początku jest bardzo mocno związany z rozgrywkami PLS. Trudno przecenić rolę Polsatu Sport w budowie silnych zawodowych lig siatkarskich w Polsce – dodaje Zagumny.

Z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy zdecydowali, iż turniej o Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport odbędzie się bez udziału publiczności. Wszystkie mecze z hali sportowej Hotelu Arłamów transmitować będzie oczywiście Polsat Sport. Turniej dla czterech uczestników będzie próbą generalną przed startem PlusLigi, który zaplanowany jest na 11 września.

– Będziemy walczyć o zwycięstwo! – zapowiada Jakub Bucki, atakujący Jastrzębskiego Węgla.

Terminarz i plan transmisji turnieju Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport (Arłamów, 5–6 września):

2020-09-05: PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)

2020-09-05: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Asseco Resovia Rzeszów (sobota, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)

2020-09-06: FINAŁ (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport).

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin