Ostatni mecz grupowy Jastrzębskiego Węgla w LM. Walczymy o rozstawienie w ćwierćfinale

14.02.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W środę o godzinie 18:00 nasz zespół w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów podejmie u siebie wicemistrza Niemiec VfB Friedrichshafen z Markiem Lebedewem na ławce trenerskiej.  Nasza drużyna ma już zapewniony awans do ćwierćfinału tych rozgrywek, a stawką dla nas jest rozstawienie w pierwszej rundzie play off.

Jastrzębski Węgiel kontynuuje świetną serię zwycięstw. Licząc wszystkie rozgrywki nasza drużyna wygrała ostatnich 16 meczów z rzędu.

W CEV Champions League ekipa trenera Andrei Gardinego zwyciężyła we wszystkich pięciu dotychczasowych meczach, tracąc w nich zaledwie jednego seta. Miało to miejsce w zeszłym tygodniu w wyjazdowym starciu z bułgarskim Hebarem Pazardżik, do którego nasz zespół przystąpił po izolacji spowodowanej zakażeniami koronawirusem.

Nasz zespół ma szansę na zakończenie fazy grupowej LM bez porażki, co jak dotąd nigdy Jastrzębskiemu Węglowi się nie udało. Najbliżej tego siatkarze naszego klubu byli w edycjach: 2014 oraz 2020, kiedy wygrywali po pięć z sześciu spotkań grupowych. Za pierwszym razem zakończyli swoje zmagania z brązem Ligi Mistrzów, za drugim zaś ich wspaniały marsz przerwał wybuch pandemii koronawirusa wiosną 2020 roku i zakończenie rozgrywek pod auspicjami CEV przed fazą ćwierćfinałową.

Bez względu na wynik środowego meczu Jastrzębski Węgiel ma zapewniony awans do ćwierćfinału LM. Stawką starcia z wicemistrzem Niemiec będzie jednak rozstawienie w losowaniu fazy play off. Do ćwierćfinału awansuje pięciu zwycięzców grup oraz trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc. Nasza drużyna potrzebuje jednego punktu, aby być w stu procentach pewnym rozstawienia w losowaniu.

Pewnie trener „pomiesza” w składzie i da szansę innym. Generalnie patrzymy z optymizmem w przyszłość – mówi Rafał Szymura, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Losowanie par ćwierćfinałowych i drabinki play off odbędzie się w piątek 18 lutego o godzinie 13:00. Transmisja z losowania zostanie przeprowadzona na kanale CEV na You Tube oraz profilu Europejskiej Konfederacji na Facebooku.

Nasz najbliższy rywal, wicemistrz Niemiec nie ma już szans na awans do fazy play off. Środowy pojedynek będzie powrotem po latach do Jastrzębia-Zdroju byłego trenera JW, a obecnie szkoleniowca VfB Marka Lebedewa. W latach 2015-2018 Australijczyk pracował w Jastrzębskim Węglu jako pierwszy trener, a w latach 2008-2009 był asystentem Roberto Santilliego w naszym klubie. W 2017 roku Lebedew zdobył z Jastrzębskim Węglem brązowy medal w Pluslidze. Co ciekawe, Australijczyk ma żonę Polkę i posiada dom w sąsiednich Żorach.

Początek środowego meczu o godzinie 18:00. Transmisja – w Polsacie Sport.

BILETY: https://abilet.pl/sala/jastrzebski-wegiel-vs-vfb-volleyball-friedrichshafen-8193

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin