Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Ostatni mecz „domowy” w 2016 roku. Przed nami siatkarskie derby Śląska!

12.12.2016 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

PlusLiga nie zwalnia tempa. Po sobotnich emocjach w starciu z ONICO AZS Politechniką Warszawską, czas na siatkarskie derby Śląska.

W najbliższą środę Pomarańczowi podejmą w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej GKS Katowice. Zespół ze stolicy województwa jest tegorocznym beniaminkiem ligi. Drużyną z Katowic z ławki trenerskiej dowodzi Piotr Gruszka – w przeszłości znakomity zawodnik, wielokrotny reprezentant Polski, mistrz Europy i wicemistrz świata.

W składzie trenowanego przez niego GKS-u jest kilku bardzo doświadczonych zawodników, a na czoło wybijają się takie nazwiska, jak: rozgrywający Marco Falaschi, przyjmujący Serhij Kapelus czy atakujący Gert Van Valle.

Katowiczanie spisują się w lidze bardzo solidnie. Mają na swoim koncie sześć zwycięstw, w tym tak imponujące, jak to odniesione w rzeszowskiej hali na Podpromiu. – GKS rozgrywa dobry sezon. Dobrze zbudowali zespół, a to znajduje odzwierciedlenie w wynikach. Chcąc ich pokonać, musimy zagrać na maksimum swoich możliwości – mówi Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Dla Jastrzębskiego Węgla będzie to ostatni mecz „domowy” w 2016 roku. Po nim naszą drużynę czekają w tym roku jeszcze dwa spotkania wyjazdowe. To najbliższe, w piątek 16 grudnia rozegramy w Bydgoszczy z Łuczniczką, natomiast 22 grudnia zmierzymy się w Olsztynie z Indykpolem AZS-em.

Co ciekawe, w podróż na mecz z bydgoszczanami nasza ekipa wyruszy bezpośrednio po środowym pojedynku. – Czujemy, że może to być najlepszy sposób na to, by być w optymalnej formie w konfrontacji z Łuczniczką – uważa nasz trener.

Początek środowego meczu o godz. 18:00. Zapraszamy na siatkarskie derby Śląska!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin