Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Nikodem Wolański drugim rozgrywającym Jastrzębskiego Węgla. Witamy w Klubie!

30.05.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Miło nam poinformować, że nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla został Nikodem Wolański. Kontrakt 24-letniego rozgrywającego będzie obowiązywać na najbliższy sezon z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

– Kiedy dowiedziałem się, że Jastrzębski Węgiel wyraził zainteresowanie moją osobą, poczułem się doceniony i ucieszyłem się, że moja ciężka praca została dostrzeżona. Jest mi bardzo miło, bo wiem, jak silna będzie to drużyna w nadchodzącym sezonie, a ja będę jej częścią. Ważne jest dla mnie także to, że trener De Giorgi w przeszłości był rozgrywającym. Mam nadzieję, że wiele się od niego nauczę – mówi nowy rozgrywający JW.

Pochodzący z Częstochowy zawodnik jest wychowankiem miejscowego Norwida. W częstochowskiej kuźni talentów zaczynał grę w 2003 roku od mini siatkówki, a łącznie w klubie spod Jasnej Góry spędził 10 lat. W tym czasie (od pierwszej klasy szkoły średniej) został objęty centralnym szkoleniem w SMS PZPS Spała. Z Norwidem dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski juniorów i dwa razy był wicemistrzem Polski w kategorii kadetów.

W 2013 roku zadebiutował w PlusLidze. Jego pierwszym klubem w krajowej elicie siatkówki był Effector Kielce. Po roku spędzonym w klubie ze świętokrzyskiego przeniósł się nad Brdę. W Bydgoszczy w swoim pierwszym sezonie trafił „pod skrzydła” obecnego selekcjonera reprezentacji Polski, Vitala Heynena. Drużyna zakończyła rozgrywki na wysokim piątym miejscu. Drugi sezon – już pod szyldem Łuczniczki – nie był tak udany dla bydgoskiego klubu. Po sezonie doszło do sporych zmian kadrowych w zespole.

Z klubem rozstał się także Nikodem, który postanowił spróbować swoich sił za granicą. Wybór padł na jeden z najlepszych klubów belgijskich Noliko Maaseik, którym z ławki trenerskiej dowodził wówczas inny z – tyle że byłych – selekcjonerów kadry Polski Daniel Castellani.

O Argentyńczyku Nikodem wypowiada się w samych superlatywach. – To najlepszy trener, z jakim dotychczas pracowałem. Super człowiek i super psycholog, który otworzył mi oczy na wiele istotnych spraw pozaboiskowych – podkreśla Wolański.

Reprezentując Noliko Nikodem wywalczył wicemistrzostwo Belgii oraz Superpuchar tego kraju. Ponadto zadebiutował w Lidze Mistrzów, gdzie rozegrał między innymi dwa mecze przeciwko ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle prowadzonej wtedy przez obecnego szkoleniowca Pomarańczowych Ferdinando De Giorgiego.

W minionym sezonie wrócił do Polski. Jak mówi, plan był taki, by rozegrać pełny sezon w kraju, nawet na szczeblu pierwszoligowym. – Wystąpiłem w większości spotkań, także w tych najważniejszych i to mnie cieszyło. Szkoda, że nie udało się ugrać czegoś więcej [Stal Nysa zakończyła rozgrywki na piątym miejscu – przyp. red.], ale najważniejsze, że zebrałem boiskowe doświadczenie – wyjaśnia zawodnik.

– Cieszę się, że Nikodem trafia do Jastrzębskiego Węgla. Jest to zawodnik, który chce podnosić swoje umiejętności i to jest ważne. Pomogę mu w siatkarskim rozwoju, w końcu trochę znam się na rozegraniu – mówi skromnie Ferdinando De Giorgi, trener Pomarańczowych, a w przeszłości wybitny gracz na pozycji rozegrania.

Nikodem Wolański

Ur. 19.01.1994r. w Częstochowie

Wzrost: 198 cm

Waga: 85 cm              

Zasięg w ataku: 341 cm

Zasięg w bloku: 320 cm

Kluby: Norwid Częstochowa, SMS Spała, Effector Kielce, Transfer Bydgoszcz, Łuczniczka Bydgoszcz, Noliko Maaseik, AZS PWSZ Stal Nysa.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin