Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Niecodzienny turniej w Akademii Talentów. „Oby jak najwięcej takich imprez” [FOTO, WIDEO]

12.01.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W sobotę w Hali Sportowej przy ul. Reja 10 w Szerokiej odbył się Turniej o Puchar Prezesa Jastrzębskiego Węgla i Kabaretu Młodych Panów. Wręczenie nagród laureatom nastąpiło zaś podczas Legendarnego Kosmicznego Meczu.

Turnieju w takim formacie w Akademii Talentów Jastrzębskim Węgla jak dotąd jeszcze nie było. W udział w nim bowiem zaangażowano zarówno adeptów AT, jak i …ich rodziców, a także sztab szkoleniowy oraz przedstawicieli znanego i lubianego w kraju Kabaretu Młodych Panów.

GALERIA ZDJĘĆ (FOT. ARKADIUSZ MODLIŃSKI).

Młodzież z Akademii od początku tygodnia poprzedzającego finał turnieju rywalizowała w zawodach siatkarskich „dwójek” we wszystkich kategoriach wiekowych, natomiast sześć drużyn rodziców akademików ze wszystkich roczników (od 2001 do 2006) toczyło ze sobą siatkarskie pojedynki w sobotni poranek.

W akademickich duetach zwycięzcami okazali się:

– w kategorii młodzików: Adrian Bromski – Bartosz Chromik

– w kategorii kadetów: Patryk Siejka – Aleksander Pikuła

– w kategorii juniorów: Mateusz Wojciechowski – Jakub Czyżowski

Z kolei, w turnieju rodziców triumfowali Rodzice rocznika 2002 w składzie: Kundera, Jarosiński, Pogoda, Wągiel, Brzoza, Brzoza, Kowalski.

Ponadto, wczesnym popołudniem w sobotę w Hali w Szerokiej odbyły się mecze pomiędzy: reprezentacją Akademii Talentów i reprezentacją Kosmicznego Meczu, a także reprezentacją Rodziców akademików oraz drużyną trenerów Akademii Talentów. Warto nadmienić, że w tej ostatniej ekipie oprócz szkoleniowców z AT gościnnie wystąpił również Leszek Dejewski – asystent Slobodana Kovacia, trenera pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla, natomiast z ławki trenerskiej drużyną tą dowodził drugi z asystentów opiekuna JW i jednocześnie trener przygotowania motorycznego zespołu – Luke Reynolds.

Zwycięzcy Turnieju o Puchar Prezesa Jastrzębskiego Węgla i Kabaretu Młodych Panów zostali nagrodzeni przez sternika Jastrzębskiego Węgla Adama Gorola i przedstawiciela KMS Bartosza Demczuka podczas Legendarnego Kosmicznego Meczu, który odbył się w sobotnie popołudnie w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej przy Al. Jana Pawła II 6. Zgromadził on na trybunach hali liczną, blisko dwutysięczną publiczność.

– Turniej super! Pomysł bardzo dobry. Widać, że rodzice potrzebują integracji. Moim zdaniem jest to fajna forma zbliżenia się rodziców akademików do Akademii. Oby jak najwięcej takich imprez – zachwalał ideę turnieju Marek Piksa, przewodniczący Rady Rodziców Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

– Jestem pod dużym wrażeniem. Chwała rodzicom, akademikom, ich najbliższym i znajomym, że przyszli i kibicowali podczas turnieju. To nasze pierwsze takie małe święto Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Piękna sprawa! Cieszę się, że odzew na moją prośbę oraz prośbę rady rodziców był tak duży. Dziękuję wszystkim, że tak wspaniale to wyszło – mówił z zadowoleniem Dariusz Luks, trener-koordynator Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin