Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Nicola Giolito żegna się z Jastrzębskim Węglem. Emocjonalne słowa trenera

10.06.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Po zakończeniu minionych rozgrywek z naszego Klubu odchodzi Nicola Giolito, który chce się skupić na pracy w sztabie szkoleniowym reprezentacji Włoch, gdzie jest asystentem Ferdinando De Giorgiego.

W sezonie 2021/2022 Nicola Giolito pełnił w Jastrzębskim Węglu funkcję trenera przygotowania motorycznego. Po odsunięciu Andrei Gardiniego od prowadzenia zespołu po porażce w pierwszym meczu ćwierćfinału play off z Treflem Gdańsk, przejął on drużynę jako pierwszy trener.

Zdołał z nią pokonać ćwierćfinałowego rywala w dwóch kolejnych spotkaniach, a potem poprowadził zespół do dwóch wygranych w półfinale MP z PGE Skrą Bełchatów. W finale zatrzymała nas Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która w czterech meczach rozstrzygnęła walkę o mistrzostwo Polski na swoją korzyść.

Nicola Giolito spędził w Jastrzębskim Węglu łącznie dwa pełne sezony i dwa trwające kilka miesięcy epizody. Jak twierdzi, przez ten czas poczuł emocjonalną więź z naszym Klubem.

Oto treść wiadomości, jaką Włoch przesłał do Klubu na pożegnanie.

„Na koniec każdego sezonu przychodzi moment, w którym zbierasz swoje myśli, idee i zastanawiasz się, jak przeżyłeś dany sezon. Generalnie jest tak, że każdy sezon pozostawia ci – za sprawą rezultatów, relacji międzyludzkich, Zarządu, kibiców – dobre i złe wspomnienia. W tym konkretnym przypadku odczuwam tylko bardzo pozytywne „wibracje” związane z moim okresem spędzonym w Jastrzębskim Węglu!

Uważam, że osiągnęliśmy dobre wyniki, nawet jeśli oczywistym jest, że kiedy dochodzi się do decydujących starć, to wszyscy chcieliśmy wygrać. Czy to był finał Pucharu Polski, finał play-off PlusLigi czy półfinał Ligi Mistrzów.

Miałem szczęście nawiązać bardzo dobre relacje ze wszystkimi zawodnikami, niesamowitymi siatkarzami polskimi i obcokrajowcami, którym przy okazji życzę jak najlepszych wyników z ich reprezentacjami oraz powodzenia w ich karierach. Dotyczy to również wszystkich członków sztabu szkoleniowego, jak i administracji, których na zawsze zapamiętam z miłością, szacunkiem i wdzięcznością za ich profesjonalizm oraz pomoc. I ostatnia, ale nie mniej ważna składowa – nasz siódmy zawodnik, którego wsparcie czuliśmy na boisku, a więc nasi kibice. 

Bardzo mi smutno, że nie wrócę już w przyszłym sezonie do Jastrzębskiego Węgla. Z jednej strony prowadzenie reprezentacji własnego kraju to marzenie, które każdy trener chce spełnić! Ale z drugiej strony pozostawienie jednego z najlepszych klubów w Europie, tworzonego przez jednych z najbardziej utalentowanych graczy w Polsce i na świecie, i tak dobrego miejsca pracy, sprawia, że ​​ przy podejmowaniu decyzji zastanawiasz się dwa razy!

Mam nadzieję, że dokonałem właściwego wyboru, czas to pokaże. A tymczasem jeszcze raz dziękuję wszystkim za ogromną szansę, jaką dał mi klub w poprowadzeniu zespołu w tak ważnym momencie, jak play-off!

Kocham was wszystkich i mam nadzieję, że wkrótce się zobaczymy.”

Nicola Giolito

Nicola, dziękujemy za wszystko! Współpraca z takim profesjonalistą i fachowcem jak Ty była czystą przyjemnością.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin