Nasi w LŚ. Zwycięski Mark Lebedew, punktowali Maciej Muzaj i Jason De Rocco

Opublikowany przez 12 czerwca, 2017 10:28

Rozmiar czcionki : A- A A+

W miniony weekend rozegrano kolejne turnieje w ramach tegorocznej edycji Ligi Światowej. Udział w nich wzięli przedstawiciele naszego Klubu.

Prowadzący z ławki trenerskiej reprezentację Australii Mark Lebedew może pochwalić się trzema zwycięstwami odniesionymi w Helsinkach kolejno nad: reprezentacją Chin (3:0), Słowacji (3:0) oraz Finlandii (3:1). Udział w tych wygranych miał także inny przedstawiciel Jastrzębskiego Węgla scoutman Bogdan Szczebak, który jest odpowiedzialny za rozpracowywanie rywali.

Z kolei, w bułgarskiej Warnie wystąpili dwaj zawodnicy naszego Klubu. Atakujący Maciej Muzaj, który jest zmiennikiem Dawida Konarskiego w reprezentacji Polski, zanotował krótkie wejścia na plac gry w starciach z Brazylią, Bułgarią oraz Kanadą. W spotkaniach tych zdobył odpowiednio: sześć, trzy oraz dwa punkty. Dorobek punktowy drugiego z „pomarańczowych” obecnego w Bułgarii, Kanadyjczyka Jasona De Rocco, był ciut lepszy od Muzaja. Gracz drużyny spod znaku „Klonowego Liścia” zdobył jeden punkt w konfrontacji z mistrzami olimpijskimi Brazylią, natomiast w pojedynku z biało-czerwonymi zapisał na swoimi koncie 13 „oczek”.

Przed reprezentantami naszego Klubu kolejne intensywne weekendy w Lidze Światowej. Trener Lebedew wyjeżdża ze swoją kadrą na turniej do Chin (Kunshan), De Rocco wystąpi w turnieju w belgijskiej Antwerpii, natomiast Muzaja wraz z polską reprezentacją będzie można oglądać w Katowicach (15-18 czerwca).

FOT. FIVB