Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Nasi w LŚ. Zwycięski Mark Lebedew, punktowali Maciej Muzaj i Jason De Rocco

12.06.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W miniony weekend rozegrano kolejne turnieje w ramach tegorocznej edycji Ligi Światowej. Udział w nich wzięli przedstawiciele naszego Klubu.

Prowadzący z ławki trenerskiej reprezentację Australii Mark Lebedew może pochwalić się trzema zwycięstwami odniesionymi w Helsinkach kolejno nad: reprezentacją Chin (3:0), Słowacji (3:0) oraz Finlandii (3:1). Udział w tych wygranych miał także inny przedstawiciel Jastrzębskiego Węgla scoutman Bogdan Szczebak, który jest odpowiedzialny za rozpracowywanie rywali.

Z kolei, w bułgarskiej Warnie wystąpili dwaj zawodnicy naszego Klubu. Atakujący Maciej Muzaj, który jest zmiennikiem Dawida Konarskiego w reprezentacji Polski, zanotował krótkie wejścia na plac gry w starciach z Brazylią, Bułgarią oraz Kanadą. W spotkaniach tych zdobył odpowiednio: sześć, trzy oraz dwa punkty. Dorobek punktowy drugiego z „pomarańczowych” obecnego w Bułgarii, Kanadyjczyka Jasona De Rocco, był ciut lepszy od Muzaja. Gracz drużyny spod znaku „Klonowego Liścia” zdobył jeden punkt w konfrontacji z mistrzami olimpijskimi Brazylią, natomiast w pojedynku z biało-czerwonymi zapisał na swoimi koncie 13 „oczek”.

Przed reprezentantami naszego Klubu kolejne intensywne weekendy w Lidze Światowej. Trener Lebedew wyjeżdża ze swoją kadrą na turniej do Chin (Kunshan), De Rocco wystąpi w turnieju w belgijskiej Antwerpii, natomiast Muzaja wraz z polską reprezentacją będzie można oglądać w Katowicach (15-18 czerwca).

FOT. FIVB

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin