Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Nasi Oldboye najlepsi w Polsce!

11.10.2021 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W niedzielę poznaliśmy medalistów dwudziestych piątych, jubileuszowych ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego. Drużyny reprezentujące jastrzębską siatkówkę w dwóch kategoriach sięgnęły po dwa złote medale mistrzostw!

W turnieju rywalizowało kilkuset zawodników w sześciu kategoriach wiekowych, od najmłodszych 35 plus, po najstarszych 65 plus. Jubileuszową edycję wspierał Sponsor Główny Mistrzostw Polski Oldboyów – firma PKN ORLEN SA.

Medale rozdano w sumie w sześciu kategoriach wiekowych, aż w dwóch z nich triumfowały drużyny z Jastrzębia-Zdroju, miasta aktualnych mistrzów Polski z PlusLigi, występujące pod nazwą JSW Jastrzębie Borynia. W jednej ze złotych ekip w Kędzierzynie-Koźlu grał drugi trener naszej drużyny, Leszek Dejewski.

– Bardzo tęskniłem za tymi zawodami – mówi Leszek Dejewski, legenda mistrzostw, obecnie drugi trener Jastrzębskiego Węgla, złoty medalista w kategorii plus 55 z drużyną JSW Jastrzębie Borynia. – Dla mnie to już 23 raz, gdy przyjechałem na mistrzostwa, wszystko zaczęło się w Jastrzębiu Zdroju i dla mnie trwa tak niemal przez ćwierćwiecze. Mamy teraz na sobie koszulki z napisem, że dobrze jest być mistrzem, musiały poczekać dwa lata, bo w poprzedniej rozegranej edycji nie wygraliśmy, a przed rokiem turniej się nie odbył z powodu pandemii. Miło było spotkać tylu znajomych i spędzić fajnie czas. Przede wszystkim ważne są rozmowy wieczorne, możliwość wspólnego pożartowania. Dla takich starszych dziadków to coś wspaniałego.

Jastrzębianie triumfowali także w najmłodszej kategorii, plus 35. – Nasza drużyna to mieszanka zawodników amatorów i ligowców, którzy występowali czy w PlusLidze, czy w pierwszej lidze – mówi Mariusz Jajus z drużyny JSW Jastrzębie Borynia, mistrz Polski ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego w kategorii plus 35. – Aktualnie ja występuję w drugiej lidze w Rybniku, więc kilka z nas grało lub gra, reszta chłopaków występuje w ligach amatorskich. Przed mistrzostwami mieliśmy dwa wspólne treningi, które pomógł nam zorganizować Leszek Dejewski. Czekałem na ten turniej, bo jestem debiutantem. Bardzo się cieszę, że mogliśmy się spotkać, a ja mogłem znowu zobaczyć kolegów, których często widziałem po raz ostatni kilka albo nawet więcej lat temu. Super sprawa, bo dzięki temu turniejowi mogliśmy odświeżyć stare znajomości, a na dodatek jeszcze wygraliśmy.

Mistrzostwa weszły już na stałe do siatkarskiego kalendarza w naszym kraju. Po raz kolejny najlepszy turniej siatkówki dla graczy powyżej 35. roku życia odbywał się w Kędzierzynie-Koźlu. Co istotne, mistrzostwa powróciły po przymusowej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Przypomnijmy, że co roku na parkietach ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów można spotkać obecne i minione gwiazdy siatkówki. W każdej jednak kategorii wiekowej jest wielu byłych reprezentantów Polski i wybitnych graczy, do tego pasjonaci-amatorzy. To wszystko razem tworzy niepowtarzalny klimat mistrzostw.

Podobnie jak każdą poprzednią edycję, również tą jubileuszową, dwudziestą piątą wspiera Sponsor Główny Mistrzostw Polski Oldboyów – firma PKN ORLEN SA.

Wyniki końcowe XXV ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów

∂ Kategoria 35+

 1. JSW Jastrzębie Borynia
 2. Alu-Project DolnyŚląsk Wałbrzych
 3. Masters Wrocław

∂ Kategoria 40+

 1. VOLLEY CLUB Warszawa
 2. BestCan Kurpie Volleyball Ostrołęka
 3. KS Atak Gorzów Wielkopolski

∂ Kategoria 50+

 1. REST Rzeszów
 2. Pyrys-Bud Kurpie VolleyBall Ostrołęka
 3. Ekspert Energia Warszawa

∂ Kategoria 55+

 1. JSW Jastrzębie Borynia
 2. KRD Volley Wrocław
 3. INTER MARINE MASTERS Gdynia-Kamieniec

∂ Kategoria 60+

 1. OLD STARS NAŁĘCZÓW
 2. TORNADO Koszalin
 3. Progress Września

∂ Kategoria 65+

 1. PROFESSIONAL Warszawa
 2. OLD STARS NAŁĘCZÓW
 3. OLDBOJE Jaworzno

Komplet wyników turnieju: https://www.oldboysvolleyballcup.pl/oldboyGames.html

TEKST I FOTO: PLUSLIGA.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin