Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Najpierw Radom, potem Ankara

24.03.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W najbliższą sobotę o godzinie 17:30 Jastrzębski Węgiel zmierzy się na wyjeździe z Cerradem Eneą Czarnymi Radom w ramach 29. kolejki PlsuLigi. Po tym spotkaniu nasz zespół uda się do Warszawy, a stamtąd w poniedziałek wyleci do stolicy Turcji na pierwszy mecz półfinału Ligi Mistrzów z Halkbankiem Ankara.

W piątek tak właściwie nastąpił początek operacji „Halkbank Ankara”. Drużyna i sztab szkoleniowy wyruszyli rano na mecz do Radomia, który połączony będzie z wyprawą na Ligę Mistrzów. Lot do Ankary via Stambuł nasza drużyna ma zaplanowany na 10:30 w poniedziałek z Warszawy.

Spotkanie w Radomiu będzie również istotne w kontekście układu tabeli PlusLigi przed fazą play off. Na dwie kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej nasza drużyna z 64 punktami zajmuje drugie miejsce. Do liderującej Asseco Resovii Rzeszów traci dwa punkty, a nad trzecim Aluronem CMC Wartą Zawiercie ma punkt przewagi.

Do zamknięcia rundy zasadniczej zostały dwie serie gier. Po sobotnim starciu w Radomiu naszej drużynie pozostanie do rozegrania jeszcze tylko wyjazdowy mecz z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (1 kwietnia, godz. 20:30).

Nasz najbliższy rywal walczył z BBTS-em Bielsko-Biała o utrzymanie w PlusLidze i po ostatniej porażce bielszczan swój cel osiągnął. Po przeniesieniu się na nową halę przy ul. Struga radomianie nie wygrali jeszcze ani jednego „domowego” spotkania, więc zapewne będą chcieli się przełamać. Będzie to dla nich ostatnia taka szansa w tym sezonie.

Jedziemy do Radomia i oni na pewno postawią nam ciężkie warunki, bo chcą wreszcie przezwyciężyć tę niemoc we własnej, nowej hali, dlatego nastawiamy się na twardą walkę. Ale wiemy, że po tym meczu czeka nas ten najważniejszy pojedynek, czyli starcie w Ankarze – mówi Jurij Gladyr, środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Pierwsza batalia półfinałowa w Lidze Mistrzów odbędzie się w środę 29 marca o godzinie 18:00 polskiego czasu (godz. 19:00 czasu lokalnego). W drodze powrotnej w czwartek ekipa JW poleci do Wiednia, a w stolicy Austrii będzie na nich czekał klubowy autokar, który zawiezie ich do Polski.

Sobotni mecz w Radomiu, jak i starcie o finał Ligi Mistrzów będą transmitowane w Polsacie Sport.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin