Młodzicy z Akademii Talentów brązowymi medalistami mistrzostw Polski!

Opublikowany przez 15 maja, 2017 12:44

Rozmiar czcionki : A- A A+

W miniony weekend w Dębicy rozegrano turniej finałowy o mistrzostwo Polski młodzików. Biorący w nim udział zespół młodzików z Żorskiej Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla spisał się w tych zawodach znakomicie, pieczętując swój występ brązowym medalem!

Nasi młodzicy rozpoczęli turniej od wygranej z Huraganem Wołomin bez straty seta. Następnie przytrafiła im się przegrana po tie-break’u z Gwardią Wrocław. W ostatnim meczu grupowym nasz zespół nie dał szans AKS V LO Rzeszów. To oznaczało awans do półfinału z drugiego miejsca w tabeli i konieczność gry w nim z Plasem Kielce.

Kielczanie okazali się wymagającym przeciwnikiem i to oni dzięki wygranej w tie-brak’u znaleźli się wielkim finale. Naszej drużynie pozostała walką o brąz. W meczu o 3.miejsce nasi akademicy przegrywali 0:1 w setach, ale zdołali odwrócić losy meczu i zdobyć medal mistrzostw Polski.

Jeśli chodzi o wyróżnienia indywidualne, to nagrodę dla najlepszego rozgrywającego odebrał zawodnik Jastrzębskiego Węgla Michał Inerowicz.

Jestem zadowolony z postępu w grze mojego zespołu. W ostatnich dwóch miesiącach, od finału mistrzostw Śląska, zrobiliśmy duży skok, jeśli chodzi o poziom gry. Każdy z zawodników indywidualnie podniósł swoje umiejętności, z czego bardzo się cieszę – mówi Dawid Hołda, trener „brązowej” drużyny młodzików z Akademii Talentów.

Wyniki z udziałem zespołu młodzików Jastrzębskiego Węgla:

Mecze grupowe:

Jastrzębski Węgiel – Huragan Wołomin 2:0 (25:20, 25:17)

Jastrzębski Węgiel – Gwardia Wrocław 1:2 (22:25, 25:18, 9:15)

 AKS V LO Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 0:2 (22:25, 24:26)

Półfinał: Plas Kielce – Jastrzębski Węgiel 2:1 (23:25, 25:19, 15:7)

Mecz o 3.miejsce: Gwardia Wrocław – Jastrzębski Węgiel 1:2 (25:21, 21:25, 13:15)

Skład młodzików Jastrzębskiego Węgla: Kowalski, Komorowski, Piotrowski, Puchcij, Wężowicz, Brzoza, Połyński, Inerowicz, Pogoda, Kufka, Siejka, Zieliński, Ołeniak.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. Trefl Gdańsk, 2. Plas Kielce, 3. Jastrzębski Węgiel, 4. Gwardia Wrocław, 5. Chemik Bydgoszcz, 6. AKS V LO Rzeszów, 7. MOS Wola Warszawa, 8. Huragan Wołomin.