Młoda Liga: Dwa mecze w dwa dni!

Opublikowany przez 11 grudnia, 2016 18:58

Rozmiar czcionki : A- A A+

W miniony weekend zespół Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla rozegrał dwa spotkania ligowe. Co może ciekawić, to intensywność, z jaką rozegrane zostały oba pojedynki. Najpierw w sobotę podopieczni trenera Jarosława Kubiaka podjęli u siebie BBTS Bielsko-Biała, natomiast dzień później zmierzyli się na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów.

Zagraliśmy dwa mecze dzień po dniu, bo trener rzeszowian Jacek Podpora prosił o przełożenie na tę niedzielę spotkania z następnej kolejki. Mieliśmy zagęszczenie terminów, bo i sobotni mecz z Bielskiem i drugą ligę, ale zawsze staramy się iść na rękę w takich sprawach, jeśli ktoś prosi o zmianę terminu – tłumaczy trener Jastrzębskiego Węgla Jarosław Kubiak.

W pojedynkach tych nasza drużyna wywalczyła cztery punkty – w sobotę trzy z liderem rozgrywek, natomiast w niedzielę punkt z rzeszowianami.

Jastrzębski Węgiel z 18 punktami na koncie jest liderem grupy A rozgrywek Młodej Ligi.

Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:21, 22:25, 25:22, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Czyrniański, Redyk, Hołdys, Turski, Oziabło, Krysiak, Makoś (libero) oraz Kraj, Gil, Ernastowicz, Gdowski (libero), Stokłosiński.

Asseco Resovią Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:15, 25:23, 21:25, 21:25, 20:18)

Jastrzębski Węgiel: Czyrniański, Redyk, Borończyk, Podleśny, Turski, Oziabło, Makoś (libero) oraz Kraj, Krysiak, Stokłosiński.